jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Nagroda dobroczynności dla Pani Heleny Musioł

Dodano: 2015-11-02

Nagroda dobroczynności dla Pani Heleny Musioł

Nagroda Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej „Dzban Św. Jana Kantego” została po raz pierwszy wręczona 20 października 2015 r. w Kętach, rodzinnym mieście świętego, patrona wyróżnienia. Nagroda została przyznana w trzech kategoriach: darczyńca, współpraca z Caritas oraz świadectwo. W pierwszej kategorii laureatem został właściciel Zakładów Mięsnych „Kania”, wieloletni działacz charytatywny. W kategorii – współpraca z Caritas bielsko-żywieckiej nagroda powędrowała do Tadeusza Browińskiego, prezesa Fundacji św. Antoniego z Ustronia.
Miło nam poinformować, że w trzeciej kategorii – świadectwo, laureatem została Helena Musioł, działaczka społeczna z Brennej. Naszą mieszkankę doceniono za świadectwo długoletniej pomocy i gorliwego zaangażowania potrzebującym. Przypomnijmy, Helena Musioł była nauczycielka wychowania fizycznego i biologii w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Brennej, wieloletnia przewodnicząca charytatywnego zespołu w parafii św. Jana Chrzciciela w Brennej oraz organizatorka pielgrzymek z Brennej na Ukrainę. Odbierając nagrodę, Helena Musioł podziękowała: „To wspaniała chwila. Dostajemy coś, o czym nie marzyliśmy nawet, nie spodziewaliśmy się. Bóg zapłać”. Gratulacje Pani Helenie Musioł złożył ks. Czesław Szwed, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Brennej oraz Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch wraz z małżonką. Pani Helenie Musioł serdecznie gratulujemy wyróżnienia.

 

Źródło: www.brenna.org.pl

Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »