jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Puchar Beskidzkich Groni

Dodano: 2016-01-21

Puchar Beskidzkich Groni

Puchar Beskidzkich Groni to zmagania w narciarstwie alpejskim, składające się z kilku startów na różnych stokach narciarskich. Pomysłodawcą i organizatorem zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy Brenna Górki, wspomagany przez Ośrodek Promocji Kultury i Sportu Gminy Brenna.
XI EDYCJA PUCHARU BESKIDZKICH GRONI:
 
24.01.2016 r. – puchar ośrodka narciarskiego „Pod Starym Groniem”
31.01.2016 r. – puchar ośrodka narciarskiego „Dolina Leśnicy”
28.02.2016 r. – puchar ośrodka narciarskiego „Czantoria”
06.03.2016 r. – finał zawodów – puchar Wójta Gminy Brenna
 
REGULAMIN KLASYFIKACJI ZAWODÓW NARCIARSKICH W SLALOMIE GIGANCIE O “PUCHAR BESKIDZKICH GRONI”
 
1. Organizator: UKS Brenna-Górki
 
2. Współorganizator: Gmina Brenna, OPKiS Brenna, Kolej Linowa Czantoria, Miasto Ustroń, Dolina Leśnicy i Pod Starym Groniem.
 
3. Wytyczne organizacyjne i plan godzinowy zawodów w Brennej: Zgłoszenia można dokonywać w dniu zawodów w biurze zawodów zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie mety, od godz. 7:30 – 9:45. Warunkiem dopuszczenia do zawodów zawodników niepełnoletnich jest przedstawienie w biurze zawodów aktualnej legitymacji szkolnej, oraz zgody rodziców. Do startu dopuszczane będą jedynie osoby z prawidłowo założonymi kaskami narciarskimi. – Oglądanie trasy w godzinach 9:15 – 9:45, ześlizgiem, z założonymi
numerami startowymi. – Start od najmłodszej grupy wiekowej o godz. 10.00
 
4. Kategorie wiekowe:
· Dziewczyny:
Kat. – przedszkolaki
Kat. – klasy I – II
Kat. – klasy III – IV
Kat. – klasy V – VI
· Chłopcy:
Kat. przedszkolaki
Kat. klasy I -II
Kat. klasy III – IV Kat.
klasy V- VI
· Gimnazjum: Kat. klasy I –III
Dziewczyny
Chłopcy
· Dorośli:
Kat. – kobiety do 35 lat
Kat. – mężczyźni do 35 lat
Kat. – kobiety 36-50 lat
Kat. – mężczyźni 36 -50 lat
Kat. – kobiety pow. 50 lat
Kat. – mężczyźni pow. 50 lat
· Klasyfikacja rodzinna
Reprezentację rodziny stanowią trzy osoby najbliższego pokrewieństwa:
dziadkowie, rodzice, dzieci i rodzeństwo w dowolnej konfiguracji wiekowej i płciowej. O kolejności zajęcia poszczególnych miejsc decyduje suma czasów trzech zgłoszonych osób z ich starów indywidualnych w odpowiedniej grupie wiekowej. Punktacja w kategorii rodzin zgodna jest z punktacją indywidualną. Trofea i nagrody w kategorii rodzin przyznawane są na podstawie sumy punktów z pierwszych trzech zawodów cyklu, wręczane podczas finału. Zgłoszenie rodziny do udziału w cyklu podlega jednorazowej opłacie 30zł.
 
5. W przypadku małej ilości startujących w poszczególnych kategoriach wprowadza się kategorię “open” Sposób przeprowadzenia zawodów: Zawody będą rozgrywane zgodnie z niniejszym regulaminem. O zwycięstwie w zawodach decyduje czas jednego lub dwóch przejazdów.
 
6. Punktacja:
I m. – 100 pkt.
II m. – 80 pkt.
III m. – 60 pkt.
IV m. 50 pkt.
V m. – 45 pkt.
VI m. – 40 pkt.
VII m. – 35 pkt.
VIII m. – 30 pkt.
IX m. – 25 pkt.
X m. – 20 pkt.
Miejsca od XI do XXIX punktowane będą następująco 19, 18, aż do 1 punktu. W przypadku, gdy dwaj zawodnicy zajmą równorzędne miejsca/ np. miejsce I / obaj otrzymują po 100 pkt. a zawodnik następny punkty za miejsce trzecie.
 
7. Nagrody w klasyfikacji indywidualnej:
Zawodnicy, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca w swoich kategoriach w poszczególnych zawodach otrzymają puchary. Zwycięzcy klasyfikacji generalnej otrzymają puchary za trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii oraz nagrody rzeczowe. Obowiązuje osobisty odbiór nagród i trofeów. Klasyfikacja generalna: w tej klasyfikacji będą brani pod uwagę ci zawodnicy, którzy wystartowali w połowie lub więcej zorganizowanych zawodach w danym sezonie.
 
8. Ubezpieczenie: Organizator nie zapewnia ubezpieczenia. Każdy zawodnik ubezpiecza się we własnym zakresie i staruje na własne ryzyko.
 
9. Wpisowe: 30 zł od osoby oraz 30 zł od rodziny opłaty jednorazowej
 
10. Postanowienia końcowe:
Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora. Każdy uczestnik bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.
 
11. Wpisanie się na listę startową zawodów cyklu: Puchar Beskidzkich Groni jednoznaczne jest z akceptacją tego regulaminu.
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

 
5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

 
Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »

25 lat „Kotarzan”

25 lat „Kotarzan”

2017-10-23

W październiku Rodzinna Grupa Pieśni i Tańca „Kotarzanie” świętowała 25-lecie swojego istnienia. Ktoś może powiedzieć, że to niewiele, bo są zespoły, które mają staż znacznie dłuższy - 50, 70 lat. Jednak przez ćwierć wieku można zrobić naprawdę wiele. To aż 25 lat wkładu zespołu w zachowanie dziedzictwa kulturowego Brennej i Górek, poprzez prezentację śpiewów, tańców, strojów oraz scenek rodzajowych naszego rodzaju. czytaj więcej »

 
Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

2017-10-16

Środowisko kolarskie jest kolejnym, które dostrzegło ogromny potencjał Gminy Brenna, stąd wizyta przedstawicieli Polskiego Związku Kolarskiego na czele z prezesem Dariuszem Banaszkiem, a także byłych zasłużonych kolarzy szosowych m.in. Ryszarda Szurkowskiego w Urzędzie Gminy w Brennej. czytaj więcej »

Nagrody dla nauczycieli

Nagrody dla nauczycieli

2017-10-14

Niebawem przypada Święto Edukacji Narodowej nazywane również Dniem Nauczyciela. W związku z jego obchodami jak co roku podczas sesji Rady Gminy wręczone zostały Nagrody Wójta dla przedstawicieli grona pedagogicznego naszej gminy. czytaj więcej »

 
Pumptrack dla każdego!

Pumptrack dla każdego!

2017-09-12

Uwieńczeniem realizacji transgranicznego projektu unijnego, było uroczyste spotkanie w dniu 6 września 2017 r. mieszkańców pogranicza z Polski i Czech na nowopowstałym torze pumptrack w Brennej przy ulicy Góreckiej 224. czytaj więcej »

2. Bieg na Bucze

2. Bieg na Bucze

2017-09-12

W drugi weekend września odbyła się kolejna edycja Biegu na Bucze. W czasie tegorocznej imprezy odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży, w których wystartowało ponad 70 osób. Rywalizacje młodych adeptów biegania odbyły się przed południem, dlatego wszyscy, z uczestnikami biegu głównego na czele, mogli kibicować młodym biegaczom. czytaj więcej »

 
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

2017-09-04

1 września 2017 w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Górkach Małych miała miejsce inauguracja roku szkolnego oraz otwarcie nowego obiektu przedszkola, związanego z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. czytaj więcej »

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

2017-08-30

27 sierpnia 2017 r., w gminie Brenna odbyły się "XXVIII Dożynki Ekumeniczne". W tradycyjnym korowodzie uczestniczyło ponad 60 rolników i przedsiębiorców. Gazdami byli Państwo Karina i Zdzisław Zbijowscy z Górek Wielkich. czytaj więcej »