jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

2. Bieg Górski Pamięci Żołnierzy Wyklętych śladami Henryka Flamego

Dodano: 2016-04-07

2. Bieg Górski Pamięci Żołnierzy Wyklętych śladami Henryka Flamego

W pierwszą sobotę kwietnia grupa ok. 250 biegaczy poprzez udział w 2. Biegu Górskim Pamięci Żołnierzy Wyklętych śladami Henryka Flamego uczciła pamięć żołnierzy. Inicjatywa zapoczątkowana w ubiegłym roku zyskała w oczach biegających, dlatego postanowiono ją kontynuować, co jak widać po frekwencji było dobrym krokiem. Prócz aspektu sportowego, pojawił się także historyczny – poprzez rekonstrukcję wydarzeń można było się przekonać jak tragiczne wydarzenia miały miejsce w przeszłości i jak wiele zawdzięczamy walczącym w tamtych czasach.
Jeśli chodzi o czysto sportowy klimat wydarzenia to z pewnością na uwagę zasługiwał pojedynek pierwszych 3 zawodników na mecie. Mowa o Piotrze Czapli, Jakubie Kałużnym i Janie Wąsowiczu, których to na mecie podzieliło naprawdę niewiele. Reprezentant Polski w biegach górskich na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata  - Piotr Czapla – jako pierwszy minął linię mety, uzyskując 00:41:07, co w biegu górskim na dystansie 9 km jest wyczynem naprawdę godnym podziwu. 17 sekund za zwycięzcą na metę przybył Jakub Kałużny, 3 na mecie Jan Wąsowicz do zwycięzcy stracił 37 sekund.
Wśród Pań rywalizacja była równie zacięta. Pierwsza na mecie Katarzyna Ząbkiewicz, która uzyskała 00:59:51, okazała się lepszą od Kariny Heller oraz Katarzyny Piechuli o odpowiednio 00:01:13 i 00:03:47, co w górskim bieganiu wcale przewagą dużą nie jest.
Ciekawa rywalizacja miała miejsce także w kategorii służb mundurowych, w której udział wzięło kilkunastu przedstawicieli jednostek wojskowych. Panowie i Pani startowali w umundurowaniu oraz obuwiu ponad kostkę, co z pewnością utrudniało rywalizację.
W tej konfrontacji najlepiej wypadł Roman Czaja, drugi był Andrzej Guzy, zaś trzeci Mariusz Hatala. Wśród Pań najlepsza była Agnieszka Czyżewska, która stoczyła walkę z własnymi słabościami, ponieważ jako jedyna wystartowała w kategorii służb mundurowych kobiet.
 
Źródło: www.brenna.org.pl
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »