jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Nowa siłownia w Górkach Wielkich

Dodano: 2016-09-12

Nowa siłownia w Górkach Wielkich

Infrastruktura w Ośrodku pod Brandysem w Górkach Wielkich wzbogaciła się o nową siłownię zewnętrzną. Uroczyste otwarcie nastąpiło 9 września w obecności m.in. wójta gminy Brenna Pana Jerzego Pilcha i starosty gminy Bystrzyca Pana Romana Wróbla. Na uroczystości obecny był również przedstawiciel Euroregionu Tesinskie Slesko –Śląsk Cieszyński , Pan Bogdan Kasperek .
Przez dwa weekendowe dni w Ośrodku pod Brandysem spotykały się ze sobą drużyny z Polski i Czech. W piątek do rywalizacji na siłowni przystąpili gimnazjaliści z Górek  oraz z polskiej szkoły w Bystrzycy. Sobota rozpoczęła się od organizowanego po raz pierwszy „Biegu na Bucze”. Po południu swoje drużyny przygotowali  radni : pani Gabriela Gańczarczyk-Dec, pani Magdalena Myśliwiec i pan Marcin Janasik , a ze strony czeskiej zagościli u nas strażacy. Przygotowane konkurencje wzbudziły wiele emocji, rywalizacja i poświęcenie startujących godne było gorących oklasków.
Dla młodzieży zorganizowano dodatkowo „Festiwal Kolorów” ,a dla wszystkich rodzinny festyn.
 
Współpraca z gminą Bystrzyca rozpoczęła się w 2013r. Kolejnym krokiem do jej wzmocnienia jest realizacja projektu „Sport dla wszystkich- zdrowie dla każdego”. Projekt ten uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czska-Polska2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński – Tesinskie Slesko.
 
Źródło: www.brenna.org.pl
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »