jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

MIĘDZYGMINNE ZAWODY SPORTOWO–POŻARNICZE

Dodano: 2016-09-15

MIĘDZYGMINNE ZAWODY SPORTOWO–POŻARNICZE

W sobotę 10 września 2016 roku na boisku sportowym w Brennej Centrum odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo - Pożarnicze Miasta Ustroń  i Gminy Brenna.
W zawodach wzięło udział 11 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym 1 kobieca z Ustronia oraz gościnnie, poza klasyfikacją wystąpili druhowie z OSP Ustronie Morskie. Zawody rozpoczęły się uroczystym przemarszem spod budynku remizy strażackiej w asyście orkiestry dętej  na boisko sportowe, gdzie nastąpiło się oficjalne otwarcie przez Wójta Gminy Brenna, a zarazem Prezesa  Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Brennej Jerzego Pilcha.
Zawody zgodnie z regulaminem zostały przeprowadzane w dwóch konkurencjach:
sztafeta pożarnicza 7x50 metrów z przeszkodami
ćwiczenia bojowe
Trzeba przyznać że poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a różnice czasowe  niewielkie. Upalna pogoda niczym z tropików i ogromne emocje towarzyszyły wszystkim drużynom oraz zgormadzonej publiczności.    
Po oficjalnym ogłoszeniu wyników zawodów przez sędziego głównego, bezkonkurencyjna okazała się drużyna z OSP w Brennej Centrum, która zdobyła najwięcej punktów i otrzymała superpuchar. Następnie odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom. Startujące drużyny otrzymały puchary i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Pana Jerzego Pilcha  Brenna oraz Burmistrza Miasta Ustroń Pana Ireneusza Szarca.
 
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

 
Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

 
Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

 
O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

 
5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

 
Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »

25 lat „Kotarzan”

25 lat „Kotarzan”

2017-10-23

W październiku Rodzinna Grupa Pieśni i Tańca „Kotarzanie” świętowała 25-lecie swojego istnienia. Ktoś może powiedzieć, że to niewiele, bo są zespoły, które mają staż znacznie dłuższy - 50, 70 lat. Jednak przez ćwierć wieku można zrobić naprawdę wiele. To aż 25 lat wkładu zespołu w zachowanie dziedzictwa kulturowego Brennej i Górek, poprzez prezentację śpiewów, tańców, strojów oraz scenek rodzajowych naszego rodzaju. czytaj więcej »