jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Breńskie Kierpce Najlepszym Biegiem Anglosaskim w Polsce!

Dodano: 2016-12-02

Breńskie Kierpce Najlepszym Biegiem Anglosaskim w Polsce!

 
Każda kolejna edycja Biegu o Breńskie Kierpce, a zorganizowano już cztery, pokazuje że reaktywacja tej imprezy była bardzo dobrą decyzją. Ta zapadła na przełomie 2012/2013, kiedy to z pomysłem wskrzeszenia biegowej rywalizacji w Brennej, w Ośrodku Promocji Kultury i Sportu Gminy Brenna pojawili się trzej zapaleni biegacze z naszej gminy – Zygmunt Greń, Błażej Mendrek i Tomasz Dybczyński. Panowie wyszli z inicjatywą zorganizowania biegu górskiego na dystansie 15,3 km, co spotkało się z pozytywnym odzewem ze strony osób odpowiedzialnych za organizację imprez.
 
Tak właśnie zapoczątkowano nową, piękną historię biegu, która „pisana” jest do dnia dzisiejszego. Każda dotychczasowa edycja imprezy przyciągała na start coraz więcej zwolenników biegów górskich. Premierowy bieg ukończyły 162 osoby, tegoroczny 395 biegaczy i biegaczek.
 
Do Brennej przyciąga ich rodzinny klimat imprezy, trudna, ale bardzo malownicza trasa oraz dobra organizacja. Tegoroczny bieg był najbardziej udanym w swojej 4-letniej historii, o czym świadczą otrzymane na Wielkiej Gali Biegów Górskich nagrody. Pierwszą z nich jest Złota Kozica, wyróżnienie przyznane dla Najlepszego Biegu Górskiego w Stylu Anglosaskim w Polsce w 2016 r. oraz wysokie
6 miejsce w ogólnej klasyfikacji wszystkich biegów górskich w Polsce w minionym sezonie, a warto dodać, że zorganizowano ich aż 176! Breńskie Kierpce zostały także uhonorowane Pucharem Wojewody Śląskiego dla Najlepszego Biegu Górskiego zorganizowanego w Województwie Śląskim w 2016 r. Otrzymanie pierwszej ze wspomnianych nagród wiąże się także ze wzrostem rangi biegu w Lidze Biegów Górskich, bowiem przyszłoroczna impreza będzie wliczana do najwyższej z możliwych kategorii biegów – M, do której zaliczane są m.in. imprezy rangi Mistrzostw Polski seniorów, zdobywcy Złotych Kozic czy biegi z miejsc 1-5 klasyfikacji generalnej głosowania na Najlepszy Bieg Górski.
 
Przykład Biegu o Breńskie pokazuje, że rynek biegowy potrzebuje nie tylko dużych biegów ulicznych, ale również mniejszych biegów o niepowtarzalnym klimacie, zróżnicowanej trasie, biegów w których można się zmierzyć ze swoimi słabościami w otoczeniu pięknej przyrody i malowniczego górskiego terenu. Pokazuje również, że w małej miejscowości można zorganizować imprezę sportową, która zapadnie w pamięci wielu biegaczy, nie tylko amatorów, ale i tych którzy biegają dla wyników.
 
Zdjęcie z Wielkiej Gali Biegów Górskich - Andrzej Tomczyk - Liga Biegów Górskich DARE2B.
Źródło: www.brenna.org.pl
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »