jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

3 maja Dzień Czeski

Dodano: 2017-05-03

3 maja Dzień Czeski

3 maja w Parku Turystyki odbyła się impreza p.n. „Dzień Czeski”. W tym dniu w Brennej gościliśmy delegacje z naszej partnerskiej miejscowości – Bystrzycy.

Nasza gmina, wraz z Bystrzycą realizuje projekt „Sport łączy pokolenia” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Program Interreg V-A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko i budżetu państwa RP.

Realizacja projektu ma na celu intensyfikację współpracy Gmin Brenna i Bystrzyca poprzez wdrożenie wspólnych działań o charakterze sportowo-rekreacyjnym, wspólne promowanie aktywności fizycznej i idei sportu wśród mieszkańców gmin partnerskich oraz rozwijanie bazy sportowej obu samorządów

W ramach projektu w Brennej, a dokładnie w Parku Turystyki powstała nowa strefa sportowo rekreacyjna. 3 maja nastąpiło uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznej składającej się z pięciu urządzeń:(biegacz-orbitrek, wyciskanie-ściąganie, drabinka-podciąg, prasa nożna-wioślarz oraz talia-wahadło). Przecięcia czerwonej wstęgi dokonali: Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch, Zastępca Starosty Bystrzycy Marcel Ćmiel, Przedstawiciel Euroregionu Tesinskie Slesko – Śląsk Cierszyński Bogdan Kasperek oraz Dyrektor Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna Katarzyna Macura. Dzięki realizacji projektu również plac zabaw zyskał dwa nowe stanowiska: sześciokątną huśtawkę oraz centrum aktywności.

Podczas imprezy na nowym sprzęcie sportowym rozegrano zawody, w których udział wzięli mieszkańcy gminy, turyści oraz zaproszeni goście z Czech. Międzypokoleniowa rywalizacja dostarczyła nie tylko zawodnikom, ale również licznej widowni nie lada emocji. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki w postaci kubków.

Na scenie amfiteatru wystąpiła kapela Bukóń z Jabłonkowa oraz mażoretki z Domu Dzieci i Młodzieży z Bystrzycy. Grupa dziewcząt może pochwalić się licznymi sukcesami u naszych południowych sąsiadów. Właśnie przygotowują się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Chorwacji.

W ramach działań projektowych w obu miejscowościach partnerskich będą miały miejsce jeszcze dwie imprezy. 3 czerwca w Parku Turystyki odbędzie się Polsko - Czeski Dzień Dziecka. W programie wydarzenia nie zabraknie: występów dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia w ramach „Bazy Talentów”, występu dzieci należących do grupy orientalnej z Bystrzycy, wspólnego smażenia jajecznicy z tysiąca jaj, gier i zabaw międzypokoleniowych w strefie sportowo-rekreacyjnej, animacji dla dzieci i występu kapeli góralskiej. 22 września spotykamy się w Bystrzycy na warsztatach ruchowo-rehabilitacyjnych „Aktywna jesień życia”. Na wydarzenia serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy oraz turystów.

Źródło: www.brenna.org.pl

Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

 
5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

 
Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »

25 lat „Kotarzan”

25 lat „Kotarzan”

2017-10-23

W październiku Rodzinna Grupa Pieśni i Tańca „Kotarzanie” świętowała 25-lecie swojego istnienia. Ktoś może powiedzieć, że to niewiele, bo są zespoły, które mają staż znacznie dłuższy - 50, 70 lat. Jednak przez ćwierć wieku można zrobić naprawdę wiele. To aż 25 lat wkładu zespołu w zachowanie dziedzictwa kulturowego Brennej i Górek, poprzez prezentację śpiewów, tańców, strojów oraz scenek rodzajowych naszego rodzaju. czytaj więcej »

 
Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

2017-10-16

Środowisko kolarskie jest kolejnym, które dostrzegło ogromny potencjał Gminy Brenna, stąd wizyta przedstawicieli Polskiego Związku Kolarskiego na czele z prezesem Dariuszem Banaszkiem, a także byłych zasłużonych kolarzy szosowych m.in. Ryszarda Szurkowskiego w Urzędzie Gminy w Brennej. czytaj więcej »

Nagrody dla nauczycieli

Nagrody dla nauczycieli

2017-10-14

Niebawem przypada Święto Edukacji Narodowej nazywane również Dniem Nauczyciela. W związku z jego obchodami jak co roku podczas sesji Rady Gminy wręczone zostały Nagrody Wójta dla przedstawicieli grona pedagogicznego naszej gminy. czytaj więcej »

 
Pumptrack dla każdego!

Pumptrack dla każdego!

2017-09-12

Uwieńczeniem realizacji transgranicznego projektu unijnego, było uroczyste spotkanie w dniu 6 września 2017 r. mieszkańców pogranicza z Polski i Czech na nowopowstałym torze pumptrack w Brennej przy ulicy Góreckiej 224. czytaj więcej »

2. Bieg na Bucze

2. Bieg na Bucze

2017-09-12

W drugi weekend września odbyła się kolejna edycja Biegu na Bucze. W czasie tegorocznej imprezy odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży, w których wystartowało ponad 70 osób. Rywalizacje młodych adeptów biegania odbyły się przed południem, dlatego wszyscy, z uczestnikami biegu głównego na czele, mogli kibicować młodym biegaczom. czytaj więcej »

 
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

2017-09-04

1 września 2017 w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Górkach Małych miała miejsce inauguracja roku szkolnego oraz otwarcie nowego obiektu przedszkola, związanego z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. czytaj więcej »

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

2017-08-30

27 sierpnia 2017 r., w gminie Brenna odbyły się "XXVIII Dożynki Ekumeniczne". W tradycyjnym korowodzie uczestniczyło ponad 60 rolników i przedsiębiorców. Gazdami byli Państwo Karina i Zdzisław Zbijowscy z Górek Wielkich. czytaj więcej »