jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

3 maja Dzień Czeski

Dodano: 2017-05-03

3 maja Dzień Czeski

3 maja w Parku Turystyki odbyła się impreza p.n. „Dzień Czeski”. W tym dniu w Brennej gościliśmy delegacje z naszej partnerskiej miejscowości – Bystrzycy.

Nasza gmina, wraz z Bystrzycą realizuje projekt „Sport łączy pokolenia” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Program Interreg V-A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko i budżetu państwa RP.

Realizacja projektu ma na celu intensyfikację współpracy Gmin Brenna i Bystrzyca poprzez wdrożenie wspólnych działań o charakterze sportowo-rekreacyjnym, wspólne promowanie aktywności fizycznej i idei sportu wśród mieszkańców gmin partnerskich oraz rozwijanie bazy sportowej obu samorządów

W ramach projektu w Brennej, a dokładnie w Parku Turystyki powstała nowa strefa sportowo rekreacyjna. 3 maja nastąpiło uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznej składającej się z pięciu urządzeń:(biegacz-orbitrek, wyciskanie-ściąganie, drabinka-podciąg, prasa nożna-wioślarz oraz talia-wahadło). Przecięcia czerwonej wstęgi dokonali: Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch, Zastępca Starosty Bystrzycy Marcel Ćmiel, Przedstawiciel Euroregionu Tesinskie Slesko – Śląsk Cierszyński Bogdan Kasperek oraz Dyrektor Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna Katarzyna Macura. Dzięki realizacji projektu również plac zabaw zyskał dwa nowe stanowiska: sześciokątną huśtawkę oraz centrum aktywności.

Podczas imprezy na nowym sprzęcie sportowym rozegrano zawody, w których udział wzięli mieszkańcy gminy, turyści oraz zaproszeni goście z Czech. Międzypokoleniowa rywalizacja dostarczyła nie tylko zawodnikom, ale również licznej widowni nie lada emocji. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki w postaci kubków.

Na scenie amfiteatru wystąpiła kapela Bukóń z Jabłonkowa oraz mażoretki z Domu Dzieci i Młodzieży z Bystrzycy. Grupa dziewcząt może pochwalić się licznymi sukcesami u naszych południowych sąsiadów. Właśnie przygotowują się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Chorwacji.

W ramach działań projektowych w obu miejscowościach partnerskich będą miały miejsce jeszcze dwie imprezy. 3 czerwca w Parku Turystyki odbędzie się Polsko - Czeski Dzień Dziecka. W programie wydarzenia nie zabraknie: występów dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia w ramach „Bazy Talentów”, występu dzieci należących do grupy orientalnej z Bystrzycy, wspólnego smażenia jajecznicy z tysiąca jaj, gier i zabaw międzypokoleniowych w strefie sportowo-rekreacyjnej, animacji dla dzieci i występu kapeli góralskiej. 22 września spotykamy się w Bystrzycy na warsztatach ruchowo-rehabilitacyjnych „Aktywna jesień życia”. Na wydarzenia serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy oraz turystów.

Źródło: www.brenna.org.pl

Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »