jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Uphill MTB Brenna odbył się po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni.

Dodano: 2017-08-02

Uphill MTB Brenna odbył się po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni.

W sobotę 29 lipca Międzynarodowy cykl wyścigów UPHILL MTB BESKIDY zawitał w gościnne progi gminy Brenna. Sądząc po atmosferze panującej w trakcie zawodów, zarówno zawodnicy, jak i organizatorzy z przyjemnością powtórzą etap na Błatnią w kolejnych latach. Od rana gromadził się rowerowy klan zapaleńców jazdy po górach i ich wierni kibice. Przed starem był jeszcze czas na serwis, posiłek i napoje energetyczne. W samo południe zamknięto listę zawodników, którzy wystartowali po oficjalnym otwarciu rywalizacji przez wójta gminy Brenna Jerzego Pilcha.

Pomysł na zorganizowanie uphilowych wyścigów w Brennej powstał w ramach realizacji projektu transgranicznego promującego szlaki rowerowe Beskidów: "Rowerem przez Beskidy" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Program Interreg V-A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko i budżetu państwa RP. Trasa opracowana i oznakowana przez Patryka Mitręgę miała długość 6,9 km. Start wyznaczono pod Urzędem Gminy (463 m n.p.m.), więc pierwsze kilometry wiodły drogą asfaltową, lecz zanim zawodnicy dotarli do mety przy Ranczo Błatnia (912 m n.p.m.) zmagali się z bardzo trudnymi odcinkami. Suma podjazdów wynosiła 522 m, a całość etapu określona jest jako trudna+. Mimo to, zwycięzca w kategorii open Tomasz Dygacz potrzebował zaledwie 25 min., by pokonać cały odcinek (wyniki dostępne na: uphillmtb.pl). Niewątpliwie przyjemny moment uhonorowania liderów statuetkami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w Amfiteatrze w Parku Turystyki w centrum Brennej odbył się przy udziale dyr. biura SRiWR „Olza” Bogdana Kasperka oraz dyr. OPKiS Katarzyny Macura.

O popularności całego cyklu świadczyć może zarówno niesamowita frekwencja – w Brennej wystartowało 133 zawodników, jak i znane w środowisku rowerowym nazwiska zawodników biorących udział w tej „odjazdowej” imprezie. UPHILL MTB BESKIDY miał swój początek w Ustroniu, a jego pomysłodawcą i organizatorem jest Andrzej Nowiński. W tym roku odbył się już po raz ósmy, a dzięki sprawnej organizacji i współpracy partnerów, współzawodnictwo w Brennej przebiegało w przyjemnym klimacie mimo upału panującego tego dnia.

 

Źródło: www.brenna.org.pl

Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »