jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Pumptrack dla każdego!

Dodano: 2017-09-12

Pumptrack dla każdego!

Uwieńczeniem realizacji transgranicznego projektu unijnego, było uroczyste spotkanie w dniu 6 września 2017 r. mieszkańców pogranicza z Polski i Czech na nowopowstałym torze pumptrack w Brennej przy ulicy Góreckiej 224. Na realizację projektu pn. „Pumptrack dla każdego!” Gmina Brenna pozyskała środki z EFRR z Funduszu Mikroprojektów Euroregion Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 i budżetu państwa RP. Projekt ten, był wspólnie realizowany przez Gminę Brenna oraz czeską Gminę Bystrzyca. Dofinansowanie projektu ze środków unijnych wynosi 20.000,00 EUR.

Na spotkanie przybyli goście z Czech: Starosta Gminy Bystrzyca Pan Roman Wróbel wraz z delegacją z Urzędu Gminy i uczniowie z czeskiej Szkoły Podstawowej z  opiekunem Panem Grzegorzem Łuńskim. Swoją obecnością zaszczycił nas również Dyrektor Biura Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej "Olza"  - Zarządzający Funduszem Mikroprojektów Pan Bogdan Kasperek. Gminę Brenna reprezentowali Pan Jerzy Pilch -Wójt Gminy Brenna, Pani Joanna Macura – Skarbnik Gminy Brenna, Pani Halina Gabzdyl-Pilch – Dyrektor Szkoły Podstawowej, Pani Katarzyna Macura – Dyrektor OPKiS w Brennej oraz Pani Elżbieta Hubczyk, Bogusław Gruszczyk i Krystian Żylka – przedstawiciele Rady Gminy Brenna. Byli także Przedstawiciele Fundacji Longboard Kids, a także uczniowie z sąsiadującej z torem pumptrack Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami.

 Przecięcia wstęgi dokonali  Gospodarze Gminy i obiektu Pan Jerzy Pilch i Pani Halina Gabzdyl-Pilch oraz zaproszeni goście Pan Roman Wróbel i Pan Bogdan Kasperek.

Podczas spotkania, które miało charakter sportowo-rekreacyjny, każdy mógł skorzystać z nauki jazdy po torze pumptrack. Zajęcia prowadził Pan Maciej Kucbora – przedstawiciel firmy VELO PROJEKT. Instruktorzy zademonstrowali pokaz jazdy oraz udzielili szerokiego instruktażu jak prawidłowo poruszać się po takim torze. Przypominamy, że prawidłowa jazda polega na poruszaniu się po torze bez pedałowania, tylko za pomocą odpowiednich ruchów ciała tzw. pompowania. Zwrócono również uwagę, iż niedopuszczalna jest jazda bez kasku ochronnego. Ze szkolenia skorzystały zarówno dzieci, począwszy od kilkulatków jak i dorośli. Na pamiątkę każdy uczestnik zajęć otrzymał dyplom udziału.

Dzieci i młodzież mogły korzystać z różnych animacji, przygotowanych Przez Panią Annę Musioł- specjalnie na tę uroczystość. Nie zabrakło toru przeszkód, międzynarodowego przeciągania liny, malowania twarzy, dmuchania olbrzymich baniek mydlanych, wykonania pamiątkowej mini-deskorolki, zabaw, konkursów i poczęstunku.

Dziękujemy mediom i wszystkim osobom przybyłym na otwarcie toru pumptrack.

Zapraszamy do korzystania z tego toru. Dojazd od ulicy Góreckiej 224 za boiskiem ORLIK. Tor jest ogólnodostępny. Obowiązkowy dla każdego korzystającego jest kask rowerowy. Szczegółowe warunki korzystania określa regulamin, umieszczony na terenie obiektu.

Logo projektów CZ-PL

Źródło: www.brenna.org.pl

Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

 
5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

 
Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »

25 lat „Kotarzan”

25 lat „Kotarzan”

2017-10-23

W październiku Rodzinna Grupa Pieśni i Tańca „Kotarzanie” świętowała 25-lecie swojego istnienia. Ktoś może powiedzieć, że to niewiele, bo są zespoły, które mają staż znacznie dłuższy - 50, 70 lat. Jednak przez ćwierć wieku można zrobić naprawdę wiele. To aż 25 lat wkładu zespołu w zachowanie dziedzictwa kulturowego Brennej i Górek, poprzez prezentację śpiewów, tańców, strojów oraz scenek rodzajowych naszego rodzaju. czytaj więcej »

 
Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

2017-10-16

Środowisko kolarskie jest kolejnym, które dostrzegło ogromny potencjał Gminy Brenna, stąd wizyta przedstawicieli Polskiego Związku Kolarskiego na czele z prezesem Dariuszem Banaszkiem, a także byłych zasłużonych kolarzy szosowych m.in. Ryszarda Szurkowskiego w Urzędzie Gminy w Brennej. czytaj więcej »

Nagrody dla nauczycieli

Nagrody dla nauczycieli

2017-10-14

Niebawem przypada Święto Edukacji Narodowej nazywane również Dniem Nauczyciela. W związku z jego obchodami jak co roku podczas sesji Rady Gminy wręczone zostały Nagrody Wójta dla przedstawicieli grona pedagogicznego naszej gminy. czytaj więcej »

 
2. Bieg na Bucze

2. Bieg na Bucze

2017-09-12

W drugi weekend września odbyła się kolejna edycja Biegu na Bucze. W czasie tegorocznej imprezy odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży, w których wystartowało ponad 70 osób. Rywalizacje młodych adeptów biegania odbyły się przed południem, dlatego wszyscy, z uczestnikami biegu głównego na czele, mogli kibicować młodym biegaczom. czytaj więcej »

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

2017-09-04

1 września 2017 w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Górkach Małych miała miejsce inauguracja roku szkolnego oraz otwarcie nowego obiektu przedszkola, związanego z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. czytaj więcej »

 
XXVIII Dożynki Ekumeniczne

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

2017-08-30

27 sierpnia 2017 r., w gminie Brenna odbyły się "XXVIII Dożynki Ekumeniczne". W tradycyjnym korowodzie uczestniczyło ponad 60 rolników i przedsiębiorców. Gazdami byli Państwo Karina i Zdzisław Zbijowscy z Górek Wielkich. czytaj więcej »

7. Mistrzostwa Drwali Beskidzkich

7. Mistrzostwa Drwali Beskidzkich

2017-08-23

Za nami kolejne Mistrzostwa Drwali Beskidzkich. Siódma odsłona rywalizacji zgromadziła na scenie Amfiteatru siedem dwuosobowych zespołów oraz mnóstwo publiczności, która co roku bacznie obserwuje ciekawe i efektowne zmagania. czytaj więcej »