jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Pumptrack dla każdego!

Dodano: 2017-09-12

Pumptrack dla każdego!

Uwieńczeniem realizacji transgranicznego projektu unijnego, było uroczyste spotkanie w dniu 6 września 2017 r. mieszkańców pogranicza z Polski i Czech na nowopowstałym torze pumptrack w Brennej przy ulicy Góreckiej 224. Na realizację projektu pn. „Pumptrack dla każdego!” Gmina Brenna pozyskała środki z EFRR z Funduszu Mikroprojektów Euroregion Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 i budżetu państwa RP. Projekt ten, był wspólnie realizowany przez Gminę Brenna oraz czeską Gminę Bystrzyca. Dofinansowanie projektu ze środków unijnych wynosi 20.000,00 EUR.

Na spotkanie przybyli goście z Czech: Starosta Gminy Bystrzyca Pan Roman Wróbel wraz z delegacją z Urzędu Gminy i uczniowie z czeskiej Szkoły Podstawowej z  opiekunem Panem Grzegorzem Łuńskim. Swoją obecnością zaszczycił nas również Dyrektor Biura Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej "Olza"  - Zarządzający Funduszem Mikroprojektów Pan Bogdan Kasperek. Gminę Brenna reprezentowali Pan Jerzy Pilch -Wójt Gminy Brenna, Pani Joanna Macura – Skarbnik Gminy Brenna, Pani Halina Gabzdyl-Pilch – Dyrektor Szkoły Podstawowej, Pani Katarzyna Macura – Dyrektor OPKiS w Brennej oraz Pani Elżbieta Hubczyk, Bogusław Gruszczyk i Krystian Żylka – przedstawiciele Rady Gminy Brenna. Byli także Przedstawiciele Fundacji Longboard Kids, a także uczniowie z sąsiadującej z torem pumptrack Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami.

 Przecięcia wstęgi dokonali  Gospodarze Gminy i obiektu Pan Jerzy Pilch i Pani Halina Gabzdyl-Pilch oraz zaproszeni goście Pan Roman Wróbel i Pan Bogdan Kasperek.

Podczas spotkania, które miało charakter sportowo-rekreacyjny, każdy mógł skorzystać z nauki jazdy po torze pumptrack. Zajęcia prowadził Pan Maciej Kucbora – przedstawiciel firmy VELO PROJEKT. Instruktorzy zademonstrowali pokaz jazdy oraz udzielili szerokiego instruktażu jak prawidłowo poruszać się po takim torze. Przypominamy, że prawidłowa jazda polega na poruszaniu się po torze bez pedałowania, tylko za pomocą odpowiednich ruchów ciała tzw. pompowania. Zwrócono również uwagę, iż niedopuszczalna jest jazda bez kasku ochronnego. Ze szkolenia skorzystały zarówno dzieci, począwszy od kilkulatków jak i dorośli. Na pamiątkę każdy uczestnik zajęć otrzymał dyplom udziału.

Dzieci i młodzież mogły korzystać z różnych animacji, przygotowanych Przez Panią Annę Musioł- specjalnie na tę uroczystość. Nie zabrakło toru przeszkód, międzynarodowego przeciągania liny, malowania twarzy, dmuchania olbrzymich baniek mydlanych, wykonania pamiątkowej mini-deskorolki, zabaw, konkursów i poczęstunku.

Dziękujemy mediom i wszystkim osobom przybyłym na otwarcie toru pumptrack.

Zapraszamy do korzystania z tego toru. Dojazd od ulicy Góreckiej 224 za boiskiem ORLIK. Tor jest ogólnodostępny. Obowiązkowy dla każdego korzystającego jest kask rowerowy. Szczegółowe warunki korzystania określa regulamin, umieszczony na terenie obiektu.

Logo projektów CZ-PL

Źródło: www.brenna.org.pl

Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »