jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Radni kopią piłkę

Dodano: 2010-02-13

Radni kopią piłkę
fot ARC

Okazuje się, że radni z Brennej oprócz obrad na sesjach czy prac w komisjach spotykają się również na boisku i starują w zawodach, ostatnio zdobyli Mistrzostwo Ślaska Radnych w Piłce Halowej.

 
W dniach 6-7 lutego 2010 r. w Nakle Śląskim odbyły się III Mistrzostwa Śląska Radnych w Piłce Nożnej Halowej, zorganizowane przez powiat tarnogórski. Wielki sukces odnieśli radni Gminy Brenna, wspomagani przez radnego powiatowego Jerzego Pilcha oraz zastępcę wójta i sekretarza Gminy Brenna - Krzysztofa Majerana. Gmina Brenna zgarnęła właściwie wszystkie nagrody. Przede wszystkim drużyna zajęła I miejsce w mistrzostwach, najlepszym bramkarzem został Jerzy Pilch, a królem strzelców i zarazem najlepszym zawodnikiem mistrzostw – Krzysztof Majeran. W fazie grupowej drużyna z Brennej zdobyła komplet punktów, co było dobrym prognostykiem przed meczami w fazie pucharowej. Najpierw Brenna poradziła sobie z Tychami – wygrywając 5:0, po czym po dramatycznym meczu zapewniła sobie finał, wygrywając z powiatem tarnogórskim 1:0. Ale jak się później okazało był to przedsmak emocji. W finale na drużynę z Brennej czekał powiat kłobucki – dwukrotny wicemistrz śląska. Dodatkowy smaczek tego pojedynku to fakt, że w ubiegłym roku to właśnie powiat kłobucki wyeliminował Brenną w ćwierćfinale, po dogrywce i rzutach karnych. Scenariusz finału dopasował się do całej dramaturgii, a historia – jak się okazało kolejny raz - lubi się powtarzać. Znów był zacięty mecz, dogrywka i seria rzutów karnych. W końcu Brennej pomógł strzał w poprzeczkę zawodnika z powiatu kłobuckiego i zwycięstwo przypadło teamowi z Brennej. Drużyna zagrała w następującym składzie: Jerzy Pilch, Adam Bojda, Seweryn Greń, Damian Nowak, Krzysztof Holeksa, Krystian Żyłka oraz Krzysztof Majeran. Drużynę dzielnie instruował i wspierał „trener” Robert Madzia.
 
Źródło: www.ox.pl
 
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

 
5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

 
Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »

25 lat „Kotarzan”

25 lat „Kotarzan”

2017-10-23

W październiku Rodzinna Grupa Pieśni i Tańca „Kotarzanie” świętowała 25-lecie swojego istnienia. Ktoś może powiedzieć, że to niewiele, bo są zespoły, które mają staż znacznie dłuższy - 50, 70 lat. Jednak przez ćwierć wieku można zrobić naprawdę wiele. To aż 25 lat wkładu zespołu w zachowanie dziedzictwa kulturowego Brennej i Górek, poprzez prezentację śpiewów, tańców, strojów oraz scenek rodzajowych naszego rodzaju. czytaj więcej »

 
Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

2017-10-16

Środowisko kolarskie jest kolejnym, które dostrzegło ogromny potencjał Gminy Brenna, stąd wizyta przedstawicieli Polskiego Związku Kolarskiego na czele z prezesem Dariuszem Banaszkiem, a także byłych zasłużonych kolarzy szosowych m.in. Ryszarda Szurkowskiego w Urzędzie Gminy w Brennej. czytaj więcej »

Nagrody dla nauczycieli

Nagrody dla nauczycieli

2017-10-14

Niebawem przypada Święto Edukacji Narodowej nazywane również Dniem Nauczyciela. W związku z jego obchodami jak co roku podczas sesji Rady Gminy wręczone zostały Nagrody Wójta dla przedstawicieli grona pedagogicznego naszej gminy. czytaj więcej »

 
Pumptrack dla każdego!

Pumptrack dla każdego!

2017-09-12

Uwieńczeniem realizacji transgranicznego projektu unijnego, było uroczyste spotkanie w dniu 6 września 2017 r. mieszkańców pogranicza z Polski i Czech na nowopowstałym torze pumptrack w Brennej przy ulicy Góreckiej 224. czytaj więcej »

2. Bieg na Bucze

2. Bieg na Bucze

2017-09-12

W drugi weekend września odbyła się kolejna edycja Biegu na Bucze. W czasie tegorocznej imprezy odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży, w których wystartowało ponad 70 osób. Rywalizacje młodych adeptów biegania odbyły się przed południem, dlatego wszyscy, z uczestnikami biegu głównego na czele, mogli kibicować młodym biegaczom. czytaj więcej »

 
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

2017-09-04

1 września 2017 w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Górkach Małych miała miejsce inauguracja roku szkolnego oraz otwarcie nowego obiektu przedszkola, związanego z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. czytaj więcej »

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

2017-08-30

27 sierpnia 2017 r., w gminie Brenna odbyły się "XXVIII Dożynki Ekumeniczne". W tradycyjnym korowodzie uczestniczyło ponad 60 rolników i przedsiębiorców. Gazdami byli Państwo Karina i Zdzisław Zbijowscy z Górek Wielkich. czytaj więcej »