jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Radni kopią piłkę

Dodano: 2010-02-13

Radni kopią piłkę
fot ARC

Okazuje się, że radni z Brennej oprócz obrad na sesjach czy prac w komisjach spotykają się również na boisku i starują w zawodach, ostatnio zdobyli Mistrzostwo Ślaska Radnych w Piłce Halowej.

 
W dniach 6-7 lutego 2010 r. w Nakle Śląskim odbyły się III Mistrzostwa Śląska Radnych w Piłce Nożnej Halowej, zorganizowane przez powiat tarnogórski. Wielki sukces odnieśli radni Gminy Brenna, wspomagani przez radnego powiatowego Jerzego Pilcha oraz zastępcę wójta i sekretarza Gminy Brenna - Krzysztofa Majerana. Gmina Brenna zgarnęła właściwie wszystkie nagrody. Przede wszystkim drużyna zajęła I miejsce w mistrzostwach, najlepszym bramkarzem został Jerzy Pilch, a królem strzelców i zarazem najlepszym zawodnikiem mistrzostw – Krzysztof Majeran. W fazie grupowej drużyna z Brennej zdobyła komplet punktów, co było dobrym prognostykiem przed meczami w fazie pucharowej. Najpierw Brenna poradziła sobie z Tychami – wygrywając 5:0, po czym po dramatycznym meczu zapewniła sobie finał, wygrywając z powiatem tarnogórskim 1:0. Ale jak się później okazało był to przedsmak emocji. W finale na drużynę z Brennej czekał powiat kłobucki – dwukrotny wicemistrz śląska. Dodatkowy smaczek tego pojedynku to fakt, że w ubiegłym roku to właśnie powiat kłobucki wyeliminował Brenną w ćwierćfinale, po dogrywce i rzutach karnych. Scenariusz finału dopasował się do całej dramaturgii, a historia – jak się okazało kolejny raz - lubi się powtarzać. Znów był zacięty mecz, dogrywka i seria rzutów karnych. W końcu Brennej pomógł strzał w poprzeczkę zawodnika z powiatu kłobuckiego i zwycięstwo przypadło teamowi z Brennej. Drużyna zagrała w następującym składzie: Jerzy Pilch, Adam Bojda, Seweryn Greń, Damian Nowak, Krzysztof Holeksa, Krystian Żyłka oraz Krzysztof Majeran. Drużynę dzielnie instruował i wspierał „trener” Robert Madzia.
 
Źródło: www.ox.pl
 
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »