jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Szkoła z gwarancją na sukces

Dodano: 2011-10-07

Szkoła z gwarancją na sukces

W atmosferze ciepła, radości i wzruszenia 4 października odbyło się uroczyste otwarcie Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczo- Rewalidacyjnych przy ul. Wojska Polskiego. Uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor mgr Brygida Wnentrzak-Szteler oraz Wicestarosta Jerzy Pilch, przecinając wspólnie symboliczną wstęgę.

 
Na uroczystości byli obecni m.in. Starosta- Czesław Gluza, wicestarosta Jerzy Pilch, przewodniczący Rady Powiatu-Stanisław Kubisjus członek zarządu- Czesława Haczek - Naczelnik Wydziału Edukacji - Maria Pindur,ks Janusz Sikora  , Mirosława Nykiel- poseł na Sejm , przedstawiciel ZNP Hendrietta Morawiec, z-ca wójta gminy Istebna Henryk Gazurek, Dyrektor Zespołu Placowek Oświatowych w Wiśle Sylwester Foltyn, Dyrektor PPP - Lucyna Legierska dyrektorzy przedszkoli, szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych oraz współpracujący z placówką sponsorzy i rodzice.
 
W swoim przemówieniu dyrektor podkreśliła rangę kształcenia specjalnego, potrzebę poszerzania zadań edukacyjnych, rewalidacyjnych i kompleksowej rehabilitacji  zgodnie z indywidualnymi potrzebami dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, opartej na wysokiej jakości, nowoczesnych metodach i formach pracy.  Dyrektor placówki wyraziła również nadzieję, że szkoła zaistnieje w świadomości społecznej jako „Placówka z gwarancją na sukces”, a dla uczniów będzie to miejsce szczególne, do którego chętnie co dzień będą przychodzić, miejsce, gdzie będą królowały: mądrość, życzliwość i tolerancja.
 
Po wręczeniu zaproszonym gościom  upominków symbolizujących Placówkę oraz gratulacjach przybyłych, rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez nauczycieli i uczniów ZPSWR. Zgromadzeni zobaczyli m.in. taniec kwiatów, taniec współczesny, wiązankę tańców ludowych.
 
Otwarcie nowej placówki, zwłaszcza Ośrodka Rewalidacyjno Wychowawczego, oraz klas dla uczniów z autyzmem w normie intelektualnej daje możliwość korzystania z szerokiej oferty rodzicom dzieci wymagających stosowania specjalnych metod pracy na miarę XXI wieku .
 
ZPSWR  jest placówką dla dzieci i młodzieży   z autyzmem, niepełnosprawnością  intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym, głębokim oraz sprzężeniami (niedosłuch, niedowidzenie, niesprawność ruchowa) zapewniającą edukację, opiekę, wychowanie i specjalistyczną terapię i rehabilitację na wszystkich etapach edukacyjnych.
  
Głównym zadaniem Placówki jest przygotowanie wychowanków na miarę ich indywidualnych możliwości do niezależnego, samodzielnego, aktywnego i twórczego życia, zaspokajanie ich specjalnych potrzeb edukacyjnych i rehabilitacyjnych, integracja ze środowiskiem oraz przygotowanie do podjęcia pracy zawodowej. Placówka realizuje zadania edukacyjno-terapeutyczne, rehabilitacyjne, rewalidacyjne i opiekuńcze.
 
Uczniowie Placówki korzystają z szerokiej gamy zajęć specjalistycznych z zakresu rewalidacji i zajęć specjalistycznych takich jak: logopedia, gimnastyka korekcyjna  rehabilitacja, alternatywne sposoby komunikacji, choreoterapia, muzykoterapia, dogoterapia, hipoterapia, socjoterapia, terapia manualna, polisensoryczna terapia EEG Biofeedback i Tomatis. Zajęcia rewalidacyjne odbywają się w nowocześnie wyposażonych gabinetach i pracowniach, prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogów i terapeutów.
 
Obecnie Placówka swoją opieką obejmuje około 170 uczniów niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, ze sprzężeniami oraz autyzmem. Nad dobrą atmosferą oraz wysoką jakością kształcenia  czuwa bardzo dobrze wyszkolona i stale podnosząca swoje kwalifikacje zawodowe kadra pedagogiczna.
 
Źródło: www.ox.pl
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

 
5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

 
Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »

25 lat „Kotarzan”

25 lat „Kotarzan”

2017-10-23

W październiku Rodzinna Grupa Pieśni i Tańca „Kotarzanie” świętowała 25-lecie swojego istnienia. Ktoś może powiedzieć, że to niewiele, bo są zespoły, które mają staż znacznie dłuższy - 50, 70 lat. Jednak przez ćwierć wieku można zrobić naprawdę wiele. To aż 25 lat wkładu zespołu w zachowanie dziedzictwa kulturowego Brennej i Górek, poprzez prezentację śpiewów, tańców, strojów oraz scenek rodzajowych naszego rodzaju. czytaj więcej »

 
Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

2017-10-16

Środowisko kolarskie jest kolejnym, które dostrzegło ogromny potencjał Gminy Brenna, stąd wizyta przedstawicieli Polskiego Związku Kolarskiego na czele z prezesem Dariuszem Banaszkiem, a także byłych zasłużonych kolarzy szosowych m.in. Ryszarda Szurkowskiego w Urzędzie Gminy w Brennej. czytaj więcej »

Nagrody dla nauczycieli

Nagrody dla nauczycieli

2017-10-14

Niebawem przypada Święto Edukacji Narodowej nazywane również Dniem Nauczyciela. W związku z jego obchodami jak co roku podczas sesji Rady Gminy wręczone zostały Nagrody Wójta dla przedstawicieli grona pedagogicznego naszej gminy. czytaj więcej »

 
Pumptrack dla każdego!

Pumptrack dla każdego!

2017-09-12

Uwieńczeniem realizacji transgranicznego projektu unijnego, było uroczyste spotkanie w dniu 6 września 2017 r. mieszkańców pogranicza z Polski i Czech na nowopowstałym torze pumptrack w Brennej przy ulicy Góreckiej 224. czytaj więcej »

2. Bieg na Bucze

2. Bieg na Bucze

2017-09-12

W drugi weekend września odbyła się kolejna edycja Biegu na Bucze. W czasie tegorocznej imprezy odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży, w których wystartowało ponad 70 osób. Rywalizacje młodych adeptów biegania odbyły się przed południem, dlatego wszyscy, z uczestnikami biegu głównego na czele, mogli kibicować młodym biegaczom. czytaj więcej »

 
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

2017-09-04

1 września 2017 w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Górkach Małych miała miejsce inauguracja roku szkolnego oraz otwarcie nowego obiektu przedszkola, związanego z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. czytaj więcej »

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

2017-08-30

27 sierpnia 2017 r., w gminie Brenna odbyły się "XXVIII Dożynki Ekumeniczne". W tradycyjnym korowodzie uczestniczyło ponad 60 rolników i przedsiębiorców. Gazdami byli Państwo Karina i Zdzisław Zbijowscy z Górek Wielkich. czytaj więcej »