jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Odznaczeni za służbę

Dodano: 2011-04-08

Odznaczeni za służbę

Wczoraj (07.04.11) pracownicy służby zdrowia obchodzili swoje święto. Głównym punktem obchodów ich święta było uhonorowanie zasłużonych dla ochrony zdrowia.

Wszyscy, którzy podejmują się pracy związanej z pomocą i ochroną zdrowia zasługują na uznanie:  -Ratowanie życia drugiego człowieka, zapobieganie chorobom, leczenie chorych oraz niesienie ulgi w cierpieniu jest misją, a ludzie, którzy się jej podejmują zasługują na najwyższe uznanie - powiedział Wicestarosta Jerzy Pilch na wstępie uroczystości wręczenia odznaczeń przyznanych przez Minister Zdrowia Ewę Kopacz. W tym roku w gronie wyróżnionych znaleźli się:
 
1. Teresa Wałga – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie
2. Teresa Gawęda – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Cieszynie – kierownik Sekcji Higieny Komunalnej i Środowiska Oddziału Nadzoru Sanitarnego
3. Emilia Goryczka – PSSE
4. Irena Piekar – PSSE – starszy asystent w Sekcji Oświaty Zdrowotnej
5. Maria Staroń – PSSE – młodszy asystent w Sekcji Higieny Żywności i Żywienia Oddziału Nadzoru Sanitarnego
6. Anna Stuś-Jarzyna – PSSE – starszy technik w Sekcji Higieny Żywności i Żywienia Oddziału Nadzoru Sanitarnego
7. Bronisław Banot – Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe – starszy pielęgniarz - specjalista
8. Kazimierz Dobrzyński – CPR - kierowca
9. Marek Henc – CPR – mechanik -kierowca
10. Mirosław Pytel – CPR – kierowca
11. Józef Rudol – CPR - kierowca
12. Tadeusz Dzielski – Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej  - starszy asystent
13. Renata Górska – ZZOZ – z-ca pielęgniarki oddziałowej
14. Joanna Karchut – ZZOZ – starsza położna
15. Beata Kubok – ZZOZ – starsza położna
16. Tomasz Rykała – ZZOZ – starszy asystent
 
Obchodzony wczoraj Światowy Dzień Zdrowia stał się okazją nie tylko do nadania odznaczeń, ale również do refleksji o stanie zdrowia i służby zdrowia: - Przy tej okazji zwracamy uwagę opinii publicznej i środowisk odpowiedzialnych za ochronę zdrowia na aktualne i ważne problemy służb i placówek medycznych. Społecznego znaczenia i wartości pracy służby zdrowia nie da się w żaden sposób przecenić. Zawsze gotowa jest spieszyć na ratunek ludzkiego zdrowia i życia. Nie da się tego jednak osiągnąć bez dobrej współpracy - powiedział Jerzy Pilch i dodał: - Przekonałem się wielokrotnie, że ta współpraca w powiecie cieszyńskim jest coraz lepsza za co wszystkim Państwu serdecznie dziękuję. Wszyscy mamy przecież jeden cel , a jest nim dobro pacjentów. Chciałbym także podziękować dyrekcji ZZOZ w Cieszynie za wielką aktywność w poszerzaniu i udoskonalaniu oferty świadczonych usług medycznych na potrzeby mieszkańców Powiatu.
 
Wicestarosta złożył również życzenia wszystkim pracownikom związanym z ochroną zdrowia: - Całemu środowisku –lekarzom, pielęgniarkom, personelowi pomocniczemu i technicznemu , pracownikom sanepidu - z okazji Światowego Dnia Zdrowia składam najlepsze życzenia zadowolenia z efektów pełnionej służby, sukcesów zawodowych i wszelkiej osobistej pomyślności- powiedział  J.Pilch.
(red.)
 
Źródło: www.ox.pl
 
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

 
5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

 
Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »

25 lat „Kotarzan”

25 lat „Kotarzan”

2017-10-23

W październiku Rodzinna Grupa Pieśni i Tańca „Kotarzanie” świętowała 25-lecie swojego istnienia. Ktoś może powiedzieć, że to niewiele, bo są zespoły, które mają staż znacznie dłuższy - 50, 70 lat. Jednak przez ćwierć wieku można zrobić naprawdę wiele. To aż 25 lat wkładu zespołu w zachowanie dziedzictwa kulturowego Brennej i Górek, poprzez prezentację śpiewów, tańców, strojów oraz scenek rodzajowych naszego rodzaju. czytaj więcej »

 
Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

2017-10-16

Środowisko kolarskie jest kolejnym, które dostrzegło ogromny potencjał Gminy Brenna, stąd wizyta przedstawicieli Polskiego Związku Kolarskiego na czele z prezesem Dariuszem Banaszkiem, a także byłych zasłużonych kolarzy szosowych m.in. Ryszarda Szurkowskiego w Urzędzie Gminy w Brennej. czytaj więcej »

Nagrody dla nauczycieli

Nagrody dla nauczycieli

2017-10-14

Niebawem przypada Święto Edukacji Narodowej nazywane również Dniem Nauczyciela. W związku z jego obchodami jak co roku podczas sesji Rady Gminy wręczone zostały Nagrody Wójta dla przedstawicieli grona pedagogicznego naszej gminy. czytaj więcej »

 
Pumptrack dla każdego!

Pumptrack dla każdego!

2017-09-12

Uwieńczeniem realizacji transgranicznego projektu unijnego, było uroczyste spotkanie w dniu 6 września 2017 r. mieszkańców pogranicza z Polski i Czech na nowopowstałym torze pumptrack w Brennej przy ulicy Góreckiej 224. czytaj więcej »

2. Bieg na Bucze

2. Bieg na Bucze

2017-09-12

W drugi weekend września odbyła się kolejna edycja Biegu na Bucze. W czasie tegorocznej imprezy odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży, w których wystartowało ponad 70 osób. Rywalizacje młodych adeptów biegania odbyły się przed południem, dlatego wszyscy, z uczestnikami biegu głównego na czele, mogli kibicować młodym biegaczom. czytaj więcej »

 
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

2017-09-04

1 września 2017 w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Górkach Małych miała miejsce inauguracja roku szkolnego oraz otwarcie nowego obiektu przedszkola, związanego z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. czytaj więcej »

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

2017-08-30

27 sierpnia 2017 r., w gminie Brenna odbyły się "XXVIII Dożynki Ekumeniczne". W tradycyjnym korowodzie uczestniczyło ponad 60 rolników i przedsiębiorców. Gazdami byli Państwo Karina i Zdzisław Zbijowscy z Górek Wielkich. czytaj więcej »