jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Odznaczeni za służbę

Dodano: 2011-04-08

Odznaczeni za służbę

Wczoraj (07.04.11) pracownicy służby zdrowia obchodzili swoje święto. Głównym punktem obchodów ich święta było uhonorowanie zasłużonych dla ochrony zdrowia.

Wszyscy, którzy podejmują się pracy związanej z pomocą i ochroną zdrowia zasługują na uznanie:  -Ratowanie życia drugiego człowieka, zapobieganie chorobom, leczenie chorych oraz niesienie ulgi w cierpieniu jest misją, a ludzie, którzy się jej podejmują zasługują na najwyższe uznanie - powiedział Wicestarosta Jerzy Pilch na wstępie uroczystości wręczenia odznaczeń przyznanych przez Minister Zdrowia Ewę Kopacz. W tym roku w gronie wyróżnionych znaleźli się:
 
1. Teresa Wałga – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie
2. Teresa Gawęda – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Cieszynie – kierownik Sekcji Higieny Komunalnej i Środowiska Oddziału Nadzoru Sanitarnego
3. Emilia Goryczka – PSSE
4. Irena Piekar – PSSE – starszy asystent w Sekcji Oświaty Zdrowotnej
5. Maria Staroń – PSSE – młodszy asystent w Sekcji Higieny Żywności i Żywienia Oddziału Nadzoru Sanitarnego
6. Anna Stuś-Jarzyna – PSSE – starszy technik w Sekcji Higieny Żywności i Żywienia Oddziału Nadzoru Sanitarnego
7. Bronisław Banot – Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe – starszy pielęgniarz - specjalista
8. Kazimierz Dobrzyński – CPR - kierowca
9. Marek Henc – CPR – mechanik -kierowca
10. Mirosław Pytel – CPR – kierowca
11. Józef Rudol – CPR - kierowca
12. Tadeusz Dzielski – Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej  - starszy asystent
13. Renata Górska – ZZOZ – z-ca pielęgniarki oddziałowej
14. Joanna Karchut – ZZOZ – starsza położna
15. Beata Kubok – ZZOZ – starsza położna
16. Tomasz Rykała – ZZOZ – starszy asystent
 
Obchodzony wczoraj Światowy Dzień Zdrowia stał się okazją nie tylko do nadania odznaczeń, ale również do refleksji o stanie zdrowia i służby zdrowia: - Przy tej okazji zwracamy uwagę opinii publicznej i środowisk odpowiedzialnych za ochronę zdrowia na aktualne i ważne problemy służb i placówek medycznych. Społecznego znaczenia i wartości pracy służby zdrowia nie da się w żaden sposób przecenić. Zawsze gotowa jest spieszyć na ratunek ludzkiego zdrowia i życia. Nie da się tego jednak osiągnąć bez dobrej współpracy - powiedział Jerzy Pilch i dodał: - Przekonałem się wielokrotnie, że ta współpraca w powiecie cieszyńskim jest coraz lepsza za co wszystkim Państwu serdecznie dziękuję. Wszyscy mamy przecież jeden cel , a jest nim dobro pacjentów. Chciałbym także podziękować dyrekcji ZZOZ w Cieszynie za wielką aktywność w poszerzaniu i udoskonalaniu oferty świadczonych usług medycznych na potrzeby mieszkańców Powiatu.
 
Wicestarosta złożył również życzenia wszystkim pracownikom związanym z ochroną zdrowia: - Całemu środowisku –lekarzom, pielęgniarkom, personelowi pomocniczemu i technicznemu , pracownikom sanepidu - z okazji Światowego Dnia Zdrowia składam najlepsze życzenia zadowolenia z efektów pełnionej służby, sukcesów zawodowych i wszelkiej osobistej pomyślności- powiedział  J.Pilch.
(red.)
 
Źródło: www.ox.pl
 
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »