jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Podsumowanie akcji promocyjnej z zakresu wniosków obszarowych

Dodano: 2013-04-11

Podsumowanie akcji promocyjnej z zakresu wniosków obszarowych
zdjęcia: Joanna Chalabowska

W marcu br. w Cieszyńskim Biurze Powiatowym ARiMR w Międzyświeciu  odbyła się narada Dyrekcji Śląskiego OR z Kierownikami Biur Powiatowych  przy współudziale przedstawicieli instytucji współpracujących podsumowująca kończącą się kampanię informacyjno-promocyjną z zakresu przyjmowania wniosków obszarowych, rolno środowiskowych  i ONW.

 
Naradę rozpoczął Stanisław Gmitruk Dyrektor Śląskiego OR ARiMR, który powitał wszystkich zebranych oraz podkreślił ważną rolę instytucji współpracujących na rzecz rolnictwa w promocji oraz udzielania wsparcia beneficjentom przy składaniu wniosków.
 
Przez organizatora zostałem poproszony o zabranie głosu w imieniu przedstawicieli samorządu. W krótkiej prezentacji przedstawiłem informację z Powiatu Cieszyńskiego dotyczącą charakteru sektora rolniczego. Ponadto zapoznałem uczestników z kompetencjami samorządu powiatowego działającego na rzecz rolnictwa.
 
 W części merytorycznej głos zabrała Joanna Chalabowska główny specjalista Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Śląskim OR ARiMR, która podsumowała akcję informacyjno-promocyjną, która odbyła się na terenie  województwa  śląskiego.
 
Następnie Artur Chyra  Kierownik Biura Działań Społecznych i Środowiskowych w Śląskim OR przedstawił informacje dotyczące stanu przygotowań Biur Powiatowych ARiMR do przyjmowania wniosków obszarowych, rolno środowiskowych oraz ONW.  Przedstawił również najważniejsze zagadnienia dotyczące zmian proceduralnych w obsłudze wniosków.
 
Następnie wypowiadali się przybyli na naradę Goście, którzy zgodnie podkreślali dobrą współpracę ze Śląskim Oddziałem Regionalnym oraz Biurami Powiatowymi  podczas kampanii informacyjno-promocyjnej dla rolników z zakresu wniosków obszarowych.
Na zakończenie Stanisław Gmitruk Dyrektor Śląskiego OR ARiMR podziękował wszystkim za przybycie. 
 
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

 
5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

 
Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »

25 lat „Kotarzan”

25 lat „Kotarzan”

2017-10-23

W październiku Rodzinna Grupa Pieśni i Tańca „Kotarzanie” świętowała 25-lecie swojego istnienia. Ktoś może powiedzieć, że to niewiele, bo są zespoły, które mają staż znacznie dłuższy - 50, 70 lat. Jednak przez ćwierć wieku można zrobić naprawdę wiele. To aż 25 lat wkładu zespołu w zachowanie dziedzictwa kulturowego Brennej i Górek, poprzez prezentację śpiewów, tańców, strojów oraz scenek rodzajowych naszego rodzaju. czytaj więcej »

 
Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

2017-10-16

Środowisko kolarskie jest kolejnym, które dostrzegło ogromny potencjał Gminy Brenna, stąd wizyta przedstawicieli Polskiego Związku Kolarskiego na czele z prezesem Dariuszem Banaszkiem, a także byłych zasłużonych kolarzy szosowych m.in. Ryszarda Szurkowskiego w Urzędzie Gminy w Brennej. czytaj więcej »

Nagrody dla nauczycieli

Nagrody dla nauczycieli

2017-10-14

Niebawem przypada Święto Edukacji Narodowej nazywane również Dniem Nauczyciela. W związku z jego obchodami jak co roku podczas sesji Rady Gminy wręczone zostały Nagrody Wójta dla przedstawicieli grona pedagogicznego naszej gminy. czytaj więcej »

 
Pumptrack dla każdego!

Pumptrack dla każdego!

2017-09-12

Uwieńczeniem realizacji transgranicznego projektu unijnego, było uroczyste spotkanie w dniu 6 września 2017 r. mieszkańców pogranicza z Polski i Czech na nowopowstałym torze pumptrack w Brennej przy ulicy Góreckiej 224. czytaj więcej »

2. Bieg na Bucze

2. Bieg na Bucze

2017-09-12

W drugi weekend września odbyła się kolejna edycja Biegu na Bucze. W czasie tegorocznej imprezy odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży, w których wystartowało ponad 70 osób. Rywalizacje młodych adeptów biegania odbyły się przed południem, dlatego wszyscy, z uczestnikami biegu głównego na czele, mogli kibicować młodym biegaczom. czytaj więcej »

 
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

2017-09-04

1 września 2017 w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Górkach Małych miała miejsce inauguracja roku szkolnego oraz otwarcie nowego obiektu przedszkola, związanego z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. czytaj więcej »

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

2017-08-30

27 sierpnia 2017 r., w gminie Brenna odbyły się "XXVIII Dożynki Ekumeniczne". W tradycyjnym korowodzie uczestniczyło ponad 60 rolników i przedsiębiorców. Gazdami byli Państwo Karina i Zdzisław Zbijowscy z Górek Wielkich. czytaj więcej »