jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Bajkowy finał

Dodano: 2013-06-05

Bajkowy finał

Zakończyła się wiosenna edycja akcji czytelniczej „Bajki, które leczą”, która odbyła się już po raz szósty w Szpitalu Śląskim w Cieszynie na Oddziale Pediatrycznym i Oddziale Chirurgicznym dla Dzieci.
 
Patronat nad akcją objął kolejny raz Poseł Czesław Gluza. Akcję z ramienia Starostwa Powiatowego w Cieszynie prowadziła Barbara Kłosowska - Kierownik Biura Promocji Zdrowia wraz z Beatą Parchańską - Koordynatorem ds. Bibliotek Publicznych w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie oraz grupą wolontariuszy - uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie i ich opiekunem, polonistką Sylwią Tomiczek. 
Istotą programu było czytanie maluchom bajek, zaś dzieciom starszym wybranych pozycji książkowych. Bajkowy finał akcji wpisał się w program konferencji „Wychowanie przez czytanie”, która odbyła się w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie, jako element programu „ Cała Polska czyta dzieciom”. Konferencję otworzył Mieczysław Szczurek Burmistrz Miasta Cieszyna, który wraz z Izabelą Kulą, Dyrektorem Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, byli gospodarzami uroczystości. 
 
W konferencji uczestniczyli Posłowie na Sejm RP: Aleksandra Trybuś oraz Czesław Gluza, który  wręczył wolontariuszom i opiekunom akcji ufundowane przez siebie nagrody i słodycze serdecznie gratulując organizatorom i uczniom kolejnej udanej edycji programu. Obecny na konferencji Wicestarosta Powiatu Jerzy Pilch także podziekował uczestnikom, Posłowi oraz wręczył dyplomy. Nawiazując do tematu konferencji zwrócił uwagę na rolę jaką odgrywa czytanie w rozwoju młodego pokolenia.  Książka pomaga nam zrozumieć siebie. Książka jest naszym towarzyszem w samotności. Dobra książka dla dzieci, którą można czytać na głos, przynosi radość dzieciom i dorosłym. Buduje pomost między pokoleniami - powiedział podczas uroczystości Wicestarosta.
 
Zakończenie akcji odbyło się też w Szpitalu Śląskim w Cieszynie na Oddziale Pediatrycznym i Oddziale Chirurgicznym dla Dzieci, gdzie mali pacjenci zostali obdarowani z okazji Dnia Dziecka słodyczami ufundowanymi przez Posła oraz upominkami, które wreczyły:  Barbara Kłosowska, Beata Parchańska i uczennice ZST w Cieszynie.
 
 
 
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »