jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Bajkowy finał

Dodano: 2013-06-05

Bajkowy finał

Zakończyła się wiosenna edycja akcji czytelniczej „Bajki, które leczą”, która odbyła się już po raz szósty w Szpitalu Śląskim w Cieszynie na Oddziale Pediatrycznym i Oddziale Chirurgicznym dla Dzieci.
 
Patronat nad akcją objął kolejny raz Poseł Czesław Gluza. Akcję z ramienia Starostwa Powiatowego w Cieszynie prowadziła Barbara Kłosowska - Kierownik Biura Promocji Zdrowia wraz z Beatą Parchańską - Koordynatorem ds. Bibliotek Publicznych w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie oraz grupą wolontariuszy - uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie i ich opiekunem, polonistką Sylwią Tomiczek. 
Istotą programu było czytanie maluchom bajek, zaś dzieciom starszym wybranych pozycji książkowych. Bajkowy finał akcji wpisał się w program konferencji „Wychowanie przez czytanie”, która odbyła się w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie, jako element programu „ Cała Polska czyta dzieciom”. Konferencję otworzył Mieczysław Szczurek Burmistrz Miasta Cieszyna, który wraz z Izabelą Kulą, Dyrektorem Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, byli gospodarzami uroczystości. 
 
W konferencji uczestniczyli Posłowie na Sejm RP: Aleksandra Trybuś oraz Czesław Gluza, który  wręczył wolontariuszom i opiekunom akcji ufundowane przez siebie nagrody i słodycze serdecznie gratulując organizatorom i uczniom kolejnej udanej edycji programu. Obecny na konferencji Wicestarosta Powiatu Jerzy Pilch także podziekował uczestnikom, Posłowi oraz wręczył dyplomy. Nawiazując do tematu konferencji zwrócił uwagę na rolę jaką odgrywa czytanie w rozwoju młodego pokolenia.  Książka pomaga nam zrozumieć siebie. Książka jest naszym towarzyszem w samotności. Dobra książka dla dzieci, którą można czytać na głos, przynosi radość dzieciom i dorosłym. Buduje pomost między pokoleniami - powiedział podczas uroczystości Wicestarosta.
 
Zakończenie akcji odbyło się też w Szpitalu Śląskim w Cieszynie na Oddziale Pediatrycznym i Oddziale Chirurgicznym dla Dzieci, gdzie mali pacjenci zostali obdarowani z okazji Dnia Dziecka słodyczami ufundowanymi przez Posła oraz upominkami, które wreczyły:  Barbara Kłosowska, Beata Parchańska i uczennice ZST w Cieszynie.
 
 
 
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

 
5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

 
Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »

25 lat „Kotarzan”

25 lat „Kotarzan”

2017-10-23

W październiku Rodzinna Grupa Pieśni i Tańca „Kotarzanie” świętowała 25-lecie swojego istnienia. Ktoś może powiedzieć, że to niewiele, bo są zespoły, które mają staż znacznie dłuższy - 50, 70 lat. Jednak przez ćwierć wieku można zrobić naprawdę wiele. To aż 25 lat wkładu zespołu w zachowanie dziedzictwa kulturowego Brennej i Górek, poprzez prezentację śpiewów, tańców, strojów oraz scenek rodzajowych naszego rodzaju. czytaj więcej »

 
Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

2017-10-16

Środowisko kolarskie jest kolejnym, które dostrzegło ogromny potencjał Gminy Brenna, stąd wizyta przedstawicieli Polskiego Związku Kolarskiego na czele z prezesem Dariuszem Banaszkiem, a także byłych zasłużonych kolarzy szosowych m.in. Ryszarda Szurkowskiego w Urzędzie Gminy w Brennej. czytaj więcej »

Nagrody dla nauczycieli

Nagrody dla nauczycieli

2017-10-14

Niebawem przypada Święto Edukacji Narodowej nazywane również Dniem Nauczyciela. W związku z jego obchodami jak co roku podczas sesji Rady Gminy wręczone zostały Nagrody Wójta dla przedstawicieli grona pedagogicznego naszej gminy. czytaj więcej »

 
Pumptrack dla każdego!

Pumptrack dla każdego!

2017-09-12

Uwieńczeniem realizacji transgranicznego projektu unijnego, było uroczyste spotkanie w dniu 6 września 2017 r. mieszkańców pogranicza z Polski i Czech na nowopowstałym torze pumptrack w Brennej przy ulicy Góreckiej 224. czytaj więcej »

2. Bieg na Bucze

2. Bieg na Bucze

2017-09-12

W drugi weekend września odbyła się kolejna edycja Biegu na Bucze. W czasie tegorocznej imprezy odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży, w których wystartowało ponad 70 osób. Rywalizacje młodych adeptów biegania odbyły się przed południem, dlatego wszyscy, z uczestnikami biegu głównego na czele, mogli kibicować młodym biegaczom. czytaj więcej »

 
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

2017-09-04

1 września 2017 w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Górkach Małych miała miejsce inauguracja roku szkolnego oraz otwarcie nowego obiektu przedszkola, związanego z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. czytaj więcej »

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

2017-08-30

27 sierpnia 2017 r., w gminie Brenna odbyły się "XXVIII Dożynki Ekumeniczne". W tradycyjnym korowodzie uczestniczyło ponad 60 rolników i przedsiębiorców. Gazdami byli Państwo Karina i Zdzisław Zbijowscy z Górek Wielkich. czytaj więcej »