jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Szkolne Zespoły Wsparcia z pierwszej pomocy

Dodano: 2013-06-06

Szkolne Zespoły Wsparcia z pierwszej pomocy

Zakończył się cykl szkoleń dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych realizowany w ramach samorządowego programu zdrowotnego „4 minuty, które decydują o życiu” przez Biuro Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Program został wprowadzony  po uzyskaniu pozytywnej opinii Agencji Oceny Technologii Medycznej z Warszawy. Jego głównym celem było zwiększenie liczby osób posiadających wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności z pierwszej pomocy przedmedycznej, umożliwiające pomoc w  trudnych sytuacjach. W tym roku do programu przystąpiły następujące szkoły: Zespół Szkół Budowlanych w Cieszynie, Zespół Szkół im. Szybińskiego w Cieszynie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wiśle. 
 
W ramach programu odbyły się w szkołach  kursy, które objęły uczniów wyznaczonych klas pierwszych oraz  szkolenia w dniu 14 i 15 maja w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie, dla wyróżnionych 30 uczniów ( po 6 z każdej szkoły). Po tym etapie wyłoniono 10 liderów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w teście kompetencji i brali udział w rozszerzonym szkoleniu  4 i 5 czerwca br. Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego.
 
Z całej grupy  wyłoniono 10 liderów szkolnych, którzy uzyskali najlepsze wyniki i będą stanowić w swoich macierzystych jednostkach 2-osobowe Szkolne Zespoły Wsparcia. Są to: Marcin Hawełka i Maciej Jakubiec z ZS im. Szybińskiego w Cieszynie, Agnieszka Górniok i Dagmara Jaworska z ZSE-G w Cieszynie, Magdalena Cieślar i Magdalena Poloczek z ZSO w Wiśle, Izabela Lennert i Michał Żyrek z ZSB w Cieszynie, Natalia Szeliga i Sandra Kunert z ZSGH w Wiśle. Szkolenie ukończyły także nauczycielki z Wisły: Krystyna Cieślar z ZSO i Iwona Byrtus z ZSGH oraz Wiktoria Nejkauf z Biura Promocji Zdrowia Starostwa.
 
5 czerwca na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie po zaliczeniu ostatniego testu kompetencji, uczestnicy otrzymali z rąk Wicestarosty Jerzego Pilcha zaświadczenia, wystawione przez firmę „Edyta Fornol EF Projekt” z Bąkowa, realizującą cały program. Wicestarosta podziękował także Januszowi Głazowi za  prowadzenie zajęć,  a uczestnikom za zaangażowania w tą ważną i potrzebną sprawę. 
 
Organizatorem i koordynatorem programu była Barbara Kłosowska, Kierownik Biura Promocji Zdrowia, która również  pogratulowała Ratownikowi Panu Januszowi Głazowi  profesjonalnego prowadzenie całego cyklu szkoleń zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej.
 
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »