jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Szkolne Zespoły Wsparcia z pierwszej pomocy

Dodano: 2013-06-06

Szkolne Zespoły Wsparcia z pierwszej pomocy

Zakończył się cykl szkoleń dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych realizowany w ramach samorządowego programu zdrowotnego „4 minuty, które decydują o życiu” przez Biuro Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Program został wprowadzony  po uzyskaniu pozytywnej opinii Agencji Oceny Technologii Medycznej z Warszawy. Jego głównym celem było zwiększenie liczby osób posiadających wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności z pierwszej pomocy przedmedycznej, umożliwiające pomoc w  trudnych sytuacjach. W tym roku do programu przystąpiły następujące szkoły: Zespół Szkół Budowlanych w Cieszynie, Zespół Szkół im. Szybińskiego w Cieszynie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wiśle. 
 
W ramach programu odbyły się w szkołach  kursy, które objęły uczniów wyznaczonych klas pierwszych oraz  szkolenia w dniu 14 i 15 maja w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie, dla wyróżnionych 30 uczniów ( po 6 z każdej szkoły). Po tym etapie wyłoniono 10 liderów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w teście kompetencji i brali udział w rozszerzonym szkoleniu  4 i 5 czerwca br. Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego.
 
Z całej grupy  wyłoniono 10 liderów szkolnych, którzy uzyskali najlepsze wyniki i będą stanowić w swoich macierzystych jednostkach 2-osobowe Szkolne Zespoły Wsparcia. Są to: Marcin Hawełka i Maciej Jakubiec z ZS im. Szybińskiego w Cieszynie, Agnieszka Górniok i Dagmara Jaworska z ZSE-G w Cieszynie, Magdalena Cieślar i Magdalena Poloczek z ZSO w Wiśle, Izabela Lennert i Michał Żyrek z ZSB w Cieszynie, Natalia Szeliga i Sandra Kunert z ZSGH w Wiśle. Szkolenie ukończyły także nauczycielki z Wisły: Krystyna Cieślar z ZSO i Iwona Byrtus z ZSGH oraz Wiktoria Nejkauf z Biura Promocji Zdrowia Starostwa.
 
5 czerwca na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie po zaliczeniu ostatniego testu kompetencji, uczestnicy otrzymali z rąk Wicestarosty Jerzego Pilcha zaświadczenia, wystawione przez firmę „Edyta Fornol EF Projekt” z Bąkowa, realizującą cały program. Wicestarosta podziękował także Januszowi Głazowi za  prowadzenie zajęć,  a uczestnikom za zaangażowania w tą ważną i potrzebną sprawę. 
 
Organizatorem i koordynatorem programu była Barbara Kłosowska, Kierownik Biura Promocji Zdrowia, która również  pogratulowała Ratownikowi Panu Januszowi Głazowi  profesjonalnego prowadzenie całego cyklu szkoleń zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej.
 
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

 
5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

 
Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »

25 lat „Kotarzan”

25 lat „Kotarzan”

2017-10-23

W październiku Rodzinna Grupa Pieśni i Tańca „Kotarzanie” świętowała 25-lecie swojego istnienia. Ktoś może powiedzieć, że to niewiele, bo są zespoły, które mają staż znacznie dłuższy - 50, 70 lat. Jednak przez ćwierć wieku można zrobić naprawdę wiele. To aż 25 lat wkładu zespołu w zachowanie dziedzictwa kulturowego Brennej i Górek, poprzez prezentację śpiewów, tańców, strojów oraz scenek rodzajowych naszego rodzaju. czytaj więcej »

 
Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

2017-10-16

Środowisko kolarskie jest kolejnym, które dostrzegło ogromny potencjał Gminy Brenna, stąd wizyta przedstawicieli Polskiego Związku Kolarskiego na czele z prezesem Dariuszem Banaszkiem, a także byłych zasłużonych kolarzy szosowych m.in. Ryszarda Szurkowskiego w Urzędzie Gminy w Brennej. czytaj więcej »

Nagrody dla nauczycieli

Nagrody dla nauczycieli

2017-10-14

Niebawem przypada Święto Edukacji Narodowej nazywane również Dniem Nauczyciela. W związku z jego obchodami jak co roku podczas sesji Rady Gminy wręczone zostały Nagrody Wójta dla przedstawicieli grona pedagogicznego naszej gminy. czytaj więcej »

 
Pumptrack dla każdego!

Pumptrack dla każdego!

2017-09-12

Uwieńczeniem realizacji transgranicznego projektu unijnego, było uroczyste spotkanie w dniu 6 września 2017 r. mieszkańców pogranicza z Polski i Czech na nowopowstałym torze pumptrack w Brennej przy ulicy Góreckiej 224. czytaj więcej »

2. Bieg na Bucze

2. Bieg na Bucze

2017-09-12

W drugi weekend września odbyła się kolejna edycja Biegu na Bucze. W czasie tegorocznej imprezy odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży, w których wystartowało ponad 70 osób. Rywalizacje młodych adeptów biegania odbyły się przed południem, dlatego wszyscy, z uczestnikami biegu głównego na czele, mogli kibicować młodym biegaczom. czytaj więcej »

 
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

2017-09-04

1 września 2017 w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Górkach Małych miała miejsce inauguracja roku szkolnego oraz otwarcie nowego obiektu przedszkola, związanego z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. czytaj więcej »

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

2017-08-30

27 sierpnia 2017 r., w gminie Brenna odbyły się "XXVIII Dożynki Ekumeniczne". W tradycyjnym korowodzie uczestniczyło ponad 60 rolników i przedsiębiorców. Gazdami byli Państwo Karina i Zdzisław Zbijowscy z Górek Wielkich. czytaj więcej »