jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Wypływane złotówki

Dodano: 2013-07-02

Wypływane złotówki

Ostatnia sobota czerwca już po raz trzeci była dla Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty z Cieszyna dniem wyjątkowej imprezy, Maratonu Pływackiego, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.  Od godz. 9.00 do 13.00  pływalnię Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie przepłynęło prawie 90 osób. Wspólnymi siłami uczestnicy pokonali aż 3 471 długości basenu. Każda zdobyta długość basenu to zarobiona złotówka, co dało w sumie ok. 3,5 tyś złotych i choć niektórzy uczestnicy Maratonu zadziwiali swoimi umiejętnościami, to nie one były najważniejsze. Liczyło się przede wszystkim zaangażowanie, a warunkiem było samodzielne przepłynięcie długości basenu. Najmłodsi wspierali się dmuchanymi nosorożcami czy deskami do pływania, niemniej wytrwale dążyli do celu, zarabiając kolejne złotówki.
 
Na zakończenie imprezy Wicestarosta Cieszyński Jerzy Pilch wręczył nagrody wraz z Bertrandem Bischem Dyrektorem generalnym firmy sponsorującej Maraton. W tym roku nagrody otrzymali: Maria Habarta jako najmłodszy uczestnik Maratonu; Grażyna Wucka, najstarszy uczestnik oraz rodzina Krótki-Sobik,  najliczniejsza rodzina Maratonu (11 osób, w tym 6 pływających). Szczególne wyróżnienie otrzymał także 5 miesięczny Nikodem Worek, który dzielnie pływał razem ze swoim tatą.
 
Wypływane pieniądze zostaną przeznaczone na opiekę nad dziećmi osieroconymi. W Hospicjum bowiem nie tylko towarzyszy się umierającym, a opieka nie kończy się wraz ze śmiercią podopiecznego. Hospicjum troszczy się także o  najbliższych. Szczególne miejsce zajmują dzieci. Dla nich właśnie organizowane są wycieczki, spotkania, warsztaty. Wszystko po to, aby było im lżej poradzić sobie ze stratą jakiej doświadczyły.
 
Organizatorzy dziękują firmie Mirometr z Bażanowic – głównemu sponsorowi imprezy,  firmie Piekarskiej pana Marka Hanzla z Kończyc Wielkich, pani Monice Legierskiej z Dzięgielowa, pani Ewie Ziętek z Cieszyna oraz panu Piotrowi Kieconiowi z Ustronia za ufundowanie nagród i słodyczy. Podziękowania należą się wolontariuszom, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 oraz pracownikom basenu, a w sposób szczególny uczestnikom za każdą wypływaną złotówkę.
 
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »