jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Wypływane złotówki

Dodano: 2013-07-02

Wypływane złotówki

Ostatnia sobota czerwca już po raz trzeci była dla Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty z Cieszyna dniem wyjątkowej imprezy, Maratonu Pływackiego, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.  Od godz. 9.00 do 13.00  pływalnię Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie przepłynęło prawie 90 osób. Wspólnymi siłami uczestnicy pokonali aż 3 471 długości basenu. Każda zdobyta długość basenu to zarobiona złotówka, co dało w sumie ok. 3,5 tyś złotych i choć niektórzy uczestnicy Maratonu zadziwiali swoimi umiejętnościami, to nie one były najważniejsze. Liczyło się przede wszystkim zaangażowanie, a warunkiem było samodzielne przepłynięcie długości basenu. Najmłodsi wspierali się dmuchanymi nosorożcami czy deskami do pływania, niemniej wytrwale dążyli do celu, zarabiając kolejne złotówki.
 
Na zakończenie imprezy Wicestarosta Cieszyński Jerzy Pilch wręczył nagrody wraz z Bertrandem Bischem Dyrektorem generalnym firmy sponsorującej Maraton. W tym roku nagrody otrzymali: Maria Habarta jako najmłodszy uczestnik Maratonu; Grażyna Wucka, najstarszy uczestnik oraz rodzina Krótki-Sobik,  najliczniejsza rodzina Maratonu (11 osób, w tym 6 pływających). Szczególne wyróżnienie otrzymał także 5 miesięczny Nikodem Worek, który dzielnie pływał razem ze swoim tatą.
 
Wypływane pieniądze zostaną przeznaczone na opiekę nad dziećmi osieroconymi. W Hospicjum bowiem nie tylko towarzyszy się umierającym, a opieka nie kończy się wraz ze śmiercią podopiecznego. Hospicjum troszczy się także o  najbliższych. Szczególne miejsce zajmują dzieci. Dla nich właśnie organizowane są wycieczki, spotkania, warsztaty. Wszystko po to, aby było im lżej poradzić sobie ze stratą jakiej doświadczyły.
 
Organizatorzy dziękują firmie Mirometr z Bażanowic – głównemu sponsorowi imprezy,  firmie Piekarskiej pana Marka Hanzla z Kończyc Wielkich, pani Monice Legierskiej z Dzięgielowa, pani Ewie Ziętek z Cieszyna oraz panu Piotrowi Kieconiowi z Ustronia za ufundowanie nagród i słodyczy. Podziękowania należą się wolontariuszom, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 oraz pracownikom basenu, a w sposób szczególny uczestnikom za każdą wypływaną złotówkę.
 
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

 
5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

 
Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »

25 lat „Kotarzan”

25 lat „Kotarzan”

2017-10-23

W październiku Rodzinna Grupa Pieśni i Tańca „Kotarzanie” świętowała 25-lecie swojego istnienia. Ktoś może powiedzieć, że to niewiele, bo są zespoły, które mają staż znacznie dłuższy - 50, 70 lat. Jednak przez ćwierć wieku można zrobić naprawdę wiele. To aż 25 lat wkładu zespołu w zachowanie dziedzictwa kulturowego Brennej i Górek, poprzez prezentację śpiewów, tańców, strojów oraz scenek rodzajowych naszego rodzaju. czytaj więcej »

 
Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

2017-10-16

Środowisko kolarskie jest kolejnym, które dostrzegło ogromny potencjał Gminy Brenna, stąd wizyta przedstawicieli Polskiego Związku Kolarskiego na czele z prezesem Dariuszem Banaszkiem, a także byłych zasłużonych kolarzy szosowych m.in. Ryszarda Szurkowskiego w Urzędzie Gminy w Brennej. czytaj więcej »

Nagrody dla nauczycieli

Nagrody dla nauczycieli

2017-10-14

Niebawem przypada Święto Edukacji Narodowej nazywane również Dniem Nauczyciela. W związku z jego obchodami jak co roku podczas sesji Rady Gminy wręczone zostały Nagrody Wójta dla przedstawicieli grona pedagogicznego naszej gminy. czytaj więcej »

 
Pumptrack dla każdego!

Pumptrack dla każdego!

2017-09-12

Uwieńczeniem realizacji transgranicznego projektu unijnego, było uroczyste spotkanie w dniu 6 września 2017 r. mieszkańców pogranicza z Polski i Czech na nowopowstałym torze pumptrack w Brennej przy ulicy Góreckiej 224. czytaj więcej »

2. Bieg na Bucze

2. Bieg na Bucze

2017-09-12

W drugi weekend września odbyła się kolejna edycja Biegu na Bucze. W czasie tegorocznej imprezy odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży, w których wystartowało ponad 70 osób. Rywalizacje młodych adeptów biegania odbyły się przed południem, dlatego wszyscy, z uczestnikami biegu głównego na czele, mogli kibicować młodym biegaczom. czytaj więcej »

 
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

2017-09-04

1 września 2017 w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Górkach Małych miała miejsce inauguracja roku szkolnego oraz otwarcie nowego obiektu przedszkola, związanego z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. czytaj więcej »

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

2017-08-30

27 sierpnia 2017 r., w gminie Brenna odbyły się "XXVIII Dożynki Ekumeniczne". W tradycyjnym korowodzie uczestniczyło ponad 60 rolników i przedsiębiorców. Gazdami byli Państwo Karina i Zdzisław Zbijowscy z Górek Wielkich. czytaj więcej »