jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Niepełnosprawni rywalizowali

Dodano: 2013-09-23

Niepełnosprawni rywalizowali

Blisko 130 sportowców wzięło udział w XXI Międzynarodowej Lekkoatletycznej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych o Puchar Ziemi Cieszyńskiej. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie.
 
Tradycyjnie rywalizację rozpoczął wystrzał z armaty. Zawodnicy zmierzyli się z konkurencjami takimi jak: biegi na dystansach 100 m, 200 m i 400 m, skok w dal czy pchnięcie kulą i rzut oszczepem. Dla dzieci przygotowano zawody w rzucie piłeczką palantową, tor przeszkód. Zawodnikom i organizatorom gratulował Wicestarosta Cieszyński Jerzy Pilch - Osiąganie sukcesów w każdej dziedzinie życia wymaga nakładów pracy, widać to szczególnie w sporcie gdzie każdy sukces okupiony jest systematycznym i ciężkim treningiem. Ten wysiłek jest szczególnie ciężki w przypadku zawodników borykających się z różnymi niepełnosprawnościami. Ich trud zasługuje na duży podziw i uznanie, które dziś kieruję w stronę wszystkich uczestników Spartakiady Osób Niepełnosprawnych o Puchar Ziemi Cieszyńskiej. Skupienie organizatorów, heroiczny nieraz wysiłek zawodników, radość zwycięzców, rozterki tych, którym nie udało się wygrać to przeżycia towarzyszące zawsze tym zmaganiom - powiedział J.Pilch. 
 
Najlepszą zawodniczką spartakiady została Daria Cieciura z Istebnej, a najlepszym zawodnikiem Dawid Bielecki z Jastrzębia Zdroju. Puchar dla najlepszej drużyny zawodów powędrował do sportowców z Polskiego Związku Głuchych w Cieszynie.
 
fot. Cz. Brachaczek
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »