jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Najlepsi sportowcy nagrodzeni

Dodano: 2013-09-26

Najlepsi sportowcy nagrodzeni

Powiat Cieszyński wyróżnił sportowców, którzy w ubiegłym roku osiągnęli sukcesy w kraju i za granicą. Nagrodę honorową odebrał Ireneusz Jeleń.
 
Gratulacje na początku uroczystości złożył sportowcom oraz ich trenerom Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk. W powiecie cieszyńskim nie brakuje ludzi utalentowanych, pracowitych i zdolnych, potrafiących zadziwić swoimi sportowymi wyczynami. Jesteśmy dumni z waszych osiągnięć, dzięki którym rozsławiacie powiat cieszyński w kraju i zagranicą. Dziękuję waszym opiekunom i szkoleniowcom, którzy choć czasem niewidoczni, mają duży wpływ na wasze wyniki. Dziękuję także osobom, które w różnych formach wspierają sport w naszym powiecie. Starosta życzył także wszystkim, aby ciężka praca, trud i wyrzeczenia przyniosły kolejne sukcesy. Zanim przystąpiono do nagradzania sportowców uhonorowane zostały szkoły powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2012/2013 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca. Nad tą  rywalizacją od lat czuwa Tadeusz Glos – Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, który razem ze Starostą wręczył wyróżnienia dyrektorom i nauczycielom wychowania fizycznego najlepszych szkół. Ranking przedstawia się następująco:
 
Szkoły podstawowe
1. Szkoła Podstawowa w Górkach Wielkich, 2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Istebnej, 3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Chybiu
 
Szkoły gimnazjalne
1. Gimnazjum nr 1 w Wiśle, 2. Gimnazjum w Pogwizdowie, 3. Gimnazjum w Goleszowie
 
Szkoły ponadgimnazjalne
1. II LO im. M. Kopernika w Cieszynie, 2. Zespół Szkół im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie, 3. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wiśle                                
 
Wśród gmin powiatu cieszyńskiego trzecie miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2012/2013 zajęła gmina Brenna, drugie miejsce przypadło w udziale gminie Skoczów, a najbardziej wysportowaną młodzieżą może pochwalić się Wisła. Wyróznienia odebrali gospodarze gmin.  Głównym punktem uroczystości było wręczenie przez Starostę i Przewodniczącego Rady Powiatu Cieszyńskiego Stanisława Kubiciusa nagród finansowych za sukcesy sportowe w ubiegłym roku. W gronie nagrodzonych znaleźli się: 
 
1. Janusza Krzyżanowska – ceniona działaczka, trenerka i promotorka sportowego stylu życia w Powiecie Cieszyńskim, szczególnie w gminie Strumień, wrażliwa na sprawy społeczne, działająca na rzecz integracji osób niepełnosprawnych. 
2. Gabriela Patoła - zawodniczka Klubu Sportowego MOSiR Cieszyn, dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Świata Juniorów w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.
3. Katarzyna Słomka - zawodniczka Klubu Sportowego MOSiR Cieszyn, dwukrotna srebrna medalistka Mistrzostw Europy w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.
4. Janusz Rokicki – zawodnik Klubu Sportowego MOSiR Cieszyn, w roku 2012 został Wicemistrzem Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w pchnięciu kulą, ponadto zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Europy oraz złoty na Mistrzostwach Polski. 
5. Jarosław Hulawy – trener, wychowawca oraz prezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna, jego podopieczni od wielu lat zdobywają medale w biegach narciarskich. 
6. Aleksander Zniszczoł – reprezentant Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, zdobył II miejsce indywidualnie i drużynowo na Mistrzostwach Świata Juniorów w skokach narciarskich, ponadto wywalczył 3 miejsce drużynowo w Pucharze Świata w Lahti. 
 
Od 2010 roku Powiat Cieszyński przyznaje wybitnym sportowcom nagrodę honorową, którą  otrzymał Ireneusz Jeleń – utalentowany piłkarz, wychowanek Piasta Cieszyn, później występował w Beskidzie Skoczów, a w 2002 przeszedł do Wisły Płock - to był jego debiut w ekstraklasie, grał także w kadrze narodowej, występował we francuskich klubach, a ostatnio w barwach Górnika Zabrze.
 
Powiat Cieszyński przyznał także wyróżnienia za wybitne osiagnięcia spotowcom wśród, których znaleźli się:
 
1. Dominika Hulawy – zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna , trenująca biegi narciarskie zdobyła I miejsce w Pucharze Polski w rankingu Polskiego Związku Narciarskiego ponadto wielokrotnie wywalczyła złote i brązowe medale na prestiżowych zawodach w kraju. 
2. Magdalena Holeksa – pochodząca z Górek Wielkich, została w 2012 roku Mistrzynią Świata Juniorów w turnieju teamów w brydżu sportowym w Chinach.
3. Marta Pastwa – trenująca karate, zawodniczka klubu Shindo w Cieszynie zdobyła III miejsce drużynowo w konkurencji kata na Mistrzostwach Europy, ponadto w roku 2012 wielokrotnie zdobywała pierwsze miejsca na zawodach krajowych.
4. Anna Stanieczek – zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego „Orlik” z Goleszowa, zdobyła dwukrotnie złoty medal w Halowych Mistrzostwach Polski oraz na Mistrzostwach Polski Seniorów w Łucznictwie.
5. Tomasz Byrt - zawodnik Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, skoczek narciarski, w roku 2012 wraz z drużyną wywalczył wicemistrzostwo świata w skokach oraz 3 miejsce w drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów. 
6. Adam Cieślar - zawodnik Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka” zdobył dwukrotnie złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorów oraz brązowy na Mistrzostwach Polski Seniorów w kombinacji norweskiej.
7. Piotr Żyła - zawodnik Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, w roku 2012 został rekordzistą Polski w długości skoku narciarskiego wynoszącego ponad 232 metry, zdobył również brąz drużynowo na Mistrzostwach Polski Seniorów.
8. Michał Szuster – zawodnik Cieszyńskiego Klubu Motorowego, drużynowy Mistrz Świata w rajdach enduro, ponadto złoty i srebrny medalista Mistrzostw Polski.
9. Paweł Szymkowski - zawodnik Cieszyńskiego Klubu Motorowego, zdobył złoty medal drużynowo w Mistrzostwach Świata w rajdach enduro oraz dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Polski.
10. Paweł Jabłoński – zawodnik Klubu Sportowego MOSiR Cieszyn, brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów w skacie, zdobył również tytuł Mistrza Polski.                                      
11. Mirosław Madzia - zawodnik Klubu Sportowego MOSiR Cieszyn, trenujący lekkoatletykę zdobył dwukrotnie srebrny medal na Mistrzostwach Europy w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. 
12. Michał Mankiewicz – zawodnik i trener mieszanych sztuk walki klubu Octagon Team Cieszyn. Sportowcy, których trenuje wielokrotnie zdobywali pierwsze miejsca na prestiżowych zawodach w kraju. 
13. Gabriel Chętnicki – pochodzący z Zebrzydowic zawodnik klubu LKS Jastrząb – Lipno został w roku ubiegłym Mistrzem Polski w Motocrossie. 
14. Adrian Kreiss – reprezentant Polskiego Związku Skibobowego zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Skibobach.                                                                                                        
15. Adam Tomiczek – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wiraż Cieszyn” zdobył tytuł Mistrza Polski w motocrossie w klasie MX junior.
 
Gratulacje sportowcom złożyli także Członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego Marcin Ślęk, Przewodnicząca Komisji Sportu i Promocji Powiatu Beata Sabath, a także uczęstniczący w uroczystości Wójtowie, Burmistrzowie oraz Radni Powiatu Cieszyńskiego.    
 
Źródło: www.powiat.cieszyn.pl
 
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

 
5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

 
Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »

25 lat „Kotarzan”

25 lat „Kotarzan”

2017-10-23

W październiku Rodzinna Grupa Pieśni i Tańca „Kotarzanie” świętowała 25-lecie swojego istnienia. Ktoś może powiedzieć, że to niewiele, bo są zespoły, które mają staż znacznie dłuższy - 50, 70 lat. Jednak przez ćwierć wieku można zrobić naprawdę wiele. To aż 25 lat wkładu zespołu w zachowanie dziedzictwa kulturowego Brennej i Górek, poprzez prezentację śpiewów, tańców, strojów oraz scenek rodzajowych naszego rodzaju. czytaj więcej »

 
Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

2017-10-16

Środowisko kolarskie jest kolejnym, które dostrzegło ogromny potencjał Gminy Brenna, stąd wizyta przedstawicieli Polskiego Związku Kolarskiego na czele z prezesem Dariuszem Banaszkiem, a także byłych zasłużonych kolarzy szosowych m.in. Ryszarda Szurkowskiego w Urzędzie Gminy w Brennej. czytaj więcej »

Nagrody dla nauczycieli

Nagrody dla nauczycieli

2017-10-14

Niebawem przypada Święto Edukacji Narodowej nazywane również Dniem Nauczyciela. W związku z jego obchodami jak co roku podczas sesji Rady Gminy wręczone zostały Nagrody Wójta dla przedstawicieli grona pedagogicznego naszej gminy. czytaj więcej »

 
Pumptrack dla każdego!

Pumptrack dla każdego!

2017-09-12

Uwieńczeniem realizacji transgranicznego projektu unijnego, było uroczyste spotkanie w dniu 6 września 2017 r. mieszkańców pogranicza z Polski i Czech na nowopowstałym torze pumptrack w Brennej przy ulicy Góreckiej 224. czytaj więcej »

2. Bieg na Bucze

2. Bieg na Bucze

2017-09-12

W drugi weekend września odbyła się kolejna edycja Biegu na Bucze. W czasie tegorocznej imprezy odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży, w których wystartowało ponad 70 osób. Rywalizacje młodych adeptów biegania odbyły się przed południem, dlatego wszyscy, z uczestnikami biegu głównego na czele, mogli kibicować młodym biegaczom. czytaj więcej »

 
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

2017-09-04

1 września 2017 w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Górkach Małych miała miejsce inauguracja roku szkolnego oraz otwarcie nowego obiektu przedszkola, związanego z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. czytaj więcej »

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

2017-08-30

27 sierpnia 2017 r., w gminie Brenna odbyły się "XXVIII Dożynki Ekumeniczne". W tradycyjnym korowodzie uczestniczyło ponad 60 rolników i przedsiębiorców. Gazdami byli Państwo Karina i Zdzisław Zbijowscy z Górek Wielkich. czytaj więcej »