jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Dzień Edukacji Narodowej

Dodano: 2013-10-16

Dzień Edukacji Narodowej

Niezwykle uroczysty charakter miało spotkanie pracowników oświaty, które odbyło się w cieszyńskim starostwie. Święto Edukacji Narodowej tradycyjnie już stało się okazją do podziękowań i życzeń składanych tym, którzy kształcą i wychowują kolejne pokolenia. Uroczystość rozpoczęła Czesława Haczek, Członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego ds. Edukacji słowami prof. Jana Szczepańskiego: "Trzeba wychowywać młodzież na dobrych pracowników nauki, na ludzi umiejących myśleć i samodzielnie pracować, na ludzi posiadających wysokie kwalifikacje i wysokie poczucie odpowiedzialności za sprawy publiczne. Lecz nie na Hamletów i idealistów nie rozumiejących rzeczywistości". Po odśpiewaniu Hymnu i powiataniu gości głos zabrał Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk. Dziękując wszystkim nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji szkół powiatu cieszyńskiego zwrócił uwagę na sukcesy, które dzięki ich oddaniu młodzież osiąga, zarówno podczas egzaminów, konkursów, jak i olimpiad przedmiotowych. Starosta życzył także wszystkim wytrwałości, cierpliwości, zadowolenia z pracy oraz z osiągnięć własnych i uczniów. Życzenia złożyły również Dyrektor Bielskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach Elżbieta Adamowska oraz przedstawicielki Związków Zawodowych: Henrietta Morawiec ze Związku Nauczycielstwa Polskiego w Cieszynie i Lidia Branny z Sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Regionu Podbeskidzie.  Ważnym momentem święta było ślubowanie pedagogów, którzy w wyniku postępowania egzaminacyjnego uzyskali stopień nauczyciela mianowanego. W tym gronie znaleźli się:

Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie:
1. Rafał Foltyn
2. Przemysław Herman
3. Agnieszka Huczała
4. Błażej Piksa
5. Barbara Romanowska
6. Michał Wawrzyczek

Zespół Szkół Technicznych im. Gwidona Langera w Cieszynie:
7. Joanna Holisz – Januszek
8. Ewa Jucha
9. Jakub Kania
10. Adriana Nawrat
11. Wiktoria Wacławik – Liszka

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle:
12. Paulina Damek
13. Iwona Gomola
14. Otylia Musialik
15. Marian Setkiewicz
16. Maria Sieklińska

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie:
17. Sylwia Kuczera
18. Anna Petřek
19. Ewelina Tkacz
20. Aleksandra Wojnar-Huczała

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Cieszynie:
21. Barbara Bestwina
22. Urszula Łabocka

I Liceum Ogólnokształcacego im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie:
23. Anna Broda

Zespół Placówek Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie:
24. Małgorzata Krótki 
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Pawła Stalmacha w Wiśle:

25. Dawid Czakon

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ustroniu:
26. Jolanta Myrmus

Następnie wręczona została Nagroda Starosty Cieszyńskiego przynawana m.in. za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczej, bardzo dobre wyniki nauczania, sukcesy uczniów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, podejmowanie nowatorskich działań, inicjowanie i organizowanie konkursów. W br. nagrodę Starosty przyznano 8 dyrektorom i 16 nauczycielom szkół i placówek oświatowych.

W gronie nagrodzonych nauczycieli znaleźli się: Piotr Chraniuk – z ZSB w Cieszynie, Olga Chybiorz – z ZPPP w Cieszynie, Paulina Damek – z ZSGH w Wiśle, Jolanta Dawidowicz-Macura – z I LO w Cieszynie,  Małgorzata Dziendziel – z ZSR w Międzyświeciu,  Agata Gołąb – z ZSGH w Wiśle,  Agnieszka Huczała – z ZS w Cieszynie, Izabela Kisza – z ZSZ (ZSTiO) w Skoczowie, Michał Kożuch – ZSP w Istebnej, Alicja Krzywoń – z ZSP w Ustroniu, Urszula Łabocka – z ZPSWR w Cieszynie, Iwona Niemiec – z ZPSWR w Cieszynie, Ewelina Tkacz – z ZSEG w Cieszynie, Maria Paszek – z ZSO w Wiśle, Anita Pokrywa - z ZST w Cieszynie, Grzegorz Ząbek – z II LO w Cieszynie. Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, ktorzy otrzymali nagrodę to: Bożena Cholewa – dyrektor ZST w Cieszynie, Beata Iwaniuk – dyrektor ZSGH w Wiśle, Kazimierz Kabiesz – dyrektor II LO w Cieszynie, Janusz Łukomski-Prajzner – dyrektor I LO w Cieszynie, Józef Polok – dyrektor OPP w Koniakowie, Józef Świeży – dyrektor CKP w Bażanowicach, Brygida Wnentrzak-Szteler - dyrektor ZPSWR w Cieszynie, Lilianna Zemła – dyrektor ZSEG w Cieszynie. Ponadto medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczeni zostali: Barbara Garsztka - nauczycielka j. polskiego z II LO w Cieszynie, Liliana Zemła - dyrektor ZSEG w Cieszynie, Jan Delong - dyrektor ZSR w Międzyświeciu. Uroczystość uświetnił występ młodzieży z Licem Ogólnokształcącego z Wisły. Spotkanie prowadzili Czesława Haczek, Członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego oraz Alfred Brudny Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Powiatu Cieszyńskiego. Na koniec uroczystości Cz. Haczek w imieniu Zarządu, Przewodniczącego Rady Powiatu, Komisji Edukacji oraz Wydziału Edukacji życzyła wszystkim Pracownikom Oświaty:

by kształcili samodzielnych, odpowiedzialnych obywateli, zdolnych do podejmowania mądrych decyzji;
aby szkoły nie były pasażami, przez które się przebiega jak przez centrum handlowe, ale stały się miejscem, gdzie nabywa się właśnie mądrości, umiejętności i doświadczenia, by dostrzegać sprawy, zdarzenia, a przede wszystkim ludzi, gdzie reguły przedsiębiorczości, zarządzania i czysta ekonomia nie przesłaniają najważniejszego pytania o człowieka.

Źródło: www.powiat.cieszyn.pl

Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »