jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Jesteśmy samorządem równych szans

Dodano: 2013-12-09

Jesteśmy samorządem równych szans

W Katowicach wręczono wyróżnienia dla samorządów, które najaktywniej działają na rzecz osób niepełnosprawnych. Laureatem konkursu „Samorząd Równych Szans 2013” został powiat cieszyński. Nagroda, którą odebrałem jako wicestarosta cieszyński, przyznawana jest przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego. Do konkursu został zgłoszony projekt pn.: „Przeciwdziałanie marginalizacji oraz kompleksowe rozwiązywanie problemów w obszarze pomocy społecznej w powiecie cieszyńskim” realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 
 
Jest on adresowany do osób niepełnosprawnych i trudnej młodzieży. Od 2008 r. wzięło w nim udział 470 osób, w tym ponad 250 osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. W większości uczestnicy skorzystali z kursów zawodowych, szkoleń z doradztwa zawodowego i psychologii, warsztatów artystycznych, wyjazdów integracyjno-szkoleniowych.
 
Od stycznia 2014r. rozpocznie się nabór uczestników kolejnej jego edycji. Osoba chcąca wziąć w nim udział musi mieszkać na terenie powiatu cieszyńskiego, korzystać ze świadczeń pomocy społecznej, być w wieku aktywności zawodowej, a w przypadku osób niepełnosprawnych posiadać ważne orzeczenie o niepełnosprawności.
 
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie rozpocznie również realizację drugiego projektu unijnego pn.: „Postaw na Siebie – program aktywizacji społeczno-zawodowej młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym z terenu powiatu cieszyńskiego”
 
Więcej informacji w PCPR ul. Bobrecka 29 w Cieszynie, pokój 120 lub 114 oraz telefonicznie pod nr Tel. (33) 477 72 00 i (33) 477 71 24. 
Warto też podkreślić, że trwa akcja „Bezpieczeństwo na drodze – chroń się – bądź widoczny”. Ma ona na celu rozpropagowanie noszenia odblasków nie tylko wśród dzieci, ale także dorosłych i osób starszych. 
 
Zdjęcie - PCPR
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »