jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Kulinarne talenty Cieszyna

Dodano: 2014-03-12

Kulinarne talenty Cieszyna

Zmagania w konkursie „Kulinarny Podbój Cieszyna” dobiegły końca, a ich zwieńczeniem był uroczysty finał, podczas którego jury wyłoniło najlepszych z najlepszych. 10 marca 2014 w restauracji Pod Królem Polskim zgromadziły się cztery najlepsze reprezentacje szkół, które walczyły ze sobą o mistrzowski tytuł. Do rywalizacji na przysłowiowe garnki i noże stanęły drużyny: Lawenda (I LO im. A Osuchowskiego), Modern Cooking (III LO im. W. Szybińskiego), Szalone Przepiórki (Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomiczny w Cieszynie) oraz Zakręcone Kurki (Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie), którym  udało się zwycięsko przejść do ostatecznego, finałowego starcia. Celem konkursu było m.in.: doskonalenie umiejętności kulinarnych, rozbudzenie inicjatywy i pomysłowości uczniów; integracja młodzieży; aktywizacja lokalnej społeczności; popularyzacja tradycyjnych potraw śląska cieszyńskiego; promowanie wśród młodzieży gotowania jako sposobu na rozwijanie umiejętności; zachęcenia młodzieży do organizacji pozaszkolnych form spędzania wolnego czasu; wzrost świadomości dotyczącej spożywania oraz przygotowania posiłków w oparciu o regionalne i zdrowe produkty; ukazanie perspektyw jakie daje zawód kucharza.
Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, mieszczących się na terenie  Cieszyna. W sumie w zmaganiach wzięło udział 29 drużyn, czyli łącznie 87 młodych uczestników. Nagrodą główną w finale było 1500 zł, wycieczka do Brukseli, zwycięski puchar, bony dla całej klasy na pizzę oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie, które wręczył Wicestarosta Cieszyński Jerzy Pilch. Za drugie i trzecie miejsce przyznano kolejno 1000 zł i 500 zł, zaproszenie dla całej klasy na pizzę oraz również nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników odebrał także od przedstawicieli władz miasta dyplom potwierdzający uczestnictwo w konkursie oraz upominki. Patronat nad konkursem objęła również Pani Mirosława Nykiel, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, która  ufundowała cenną nagrodę dla zwycięskiej drużyny. Klasyfikacja finałowa prezentuje się następująco:

Miejsce I: Szalone Przepiórki
ZSEG im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, klasa 4 GB
• Jakub Pustówka
• Piotr Bańka
• Łukasz Greń
Miejsce II: Zakręcone Kurki
LO Towarzystwa Ewangelickiego, klasa 1 B
• Anna Chwastek
• Katarzyna Pilch
• Filip Czarnecki

Miejsce III: Lawenda
I LO im. Antoniego Osuchowskiego, klasa 3 C
• Katarzyna Siewko
• Anita Wenglorz
• Agata Zając

Miejsce IV: Modern Cooking
Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego, klasa 3 B LO
• Elżbieta Juroszek
• Justyna Kukuła
• Dominik Węglarz

W skład JURY weszli:
Marcin Świder – przewodniczący jury – konsultant ds. gastronomii firmy IGLOTEX
Izabela Greń - PRACOWNIA CZEKOLADY

 

Źródło: www.powiat.cieszyn.pl

Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »