jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Dni Godności

Dodano: 2014-05-12

Dni Godności

Konferencja, warsztaty, zabawa na Rynku oraz kabaret taki bogaty program miały obchody Międzynarodowego Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, które przez cztery dni odbywały się w Cieszynie. W pierwszym dniu na Uniwersytecie Śląskim odbyła się konferencja naukowa, podczas której przez blisko cztery godziny doktoranci, studenci oraz zaproszeni goście rozmawiali na temat roli, jaką odgrywa w życiu osoby niepełnosprawnej - asystent. Uczestnicy konferencji mogli dowiedzieć się, nie tylko jak zostać asystentem osoby niepełnosprawnej, ale również na czym ta praca polega. W drugim dniu na uczelni odbyły się warsztaty przygotowane przez Koło Naukowe Pedagogów Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie przyciągnęły osoby niepełnosprawne z różnych ośrodków, miedzy innymi z Ustronia, Pielgrzymowic, Skoczowa, Pszczyny, Drogomyśla, Rybnika czy Cieszyna. Warsztaty kierowane były zarówno do dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. W sumie w zabawie wzięło udział blisko 140 osób. Po zakończeniu zajęć uczestnicy, opiekunowie, studenci i organizatorzy spotkali się na auli uniwersyteckiej, by obejrzeć krótki występ artystyczny przygotowany przez studentów. Oprócz inscenizacji, przed widownią zaprezentował się również studencki zespół „Folkuś”. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał  upominek oraz dyplom, który wręczył Wicestarosta Cieszyński Jerzy Pilch. Atrakcji nie zabrakło również w trzecim dniu obchodów, które rozpoczął uroczysty korowód wokół cieszyńskiego Rynku. Następnie wychowankowie placówek dla niepełnosprawnych zaprezentowali się na scenie. Podziwiano ich dokonania nie tylko artystyczne, ale i  kulinarne. Imprezę na rynku uświetnił występ zespołu „Ustronsky”. W ostatnim dniu w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie wystąpił kabaret Łowcy.B.

fot. Cz. Brachaczek

Źródło: www.powiat.cieszyn.pl

 

Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »