jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Powiat nagrodził sportowców

Dodano: 2014-09-23

Powiat nagrodził sportowców

W Starostwie Powiatowym w Cieszynie uroczyście nagrodzono sportowców, którzy w 2013 r. osiągnęli znaczące sukcesy promując Śląsk Cieszyński na sportowych arenach w kraju i poza jego granicami.Na początku gratulacje złożył sportowcom  Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk, który nawiązując do sukcesów polskich siatkarzy wyraził nadzieję, że również w naszym powiecie ta dyscyplina sportu będzie się rozwijać wskazując jako przykład siatkarki UKS Dębowianka, które awansowały w tym roku do II ligi. Starosta w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na znaczenie sportu w kształtowaniu charakteru. Sport to ogromne wyzwanie i poświęcenie. Uczy  organizacji i zdyscyplinowania, wymaga  wielu wyrzeczeń. Jestem przekonany, że obecni tutaj sportowcy są potwierdzeniem wspaniałej woli walki, dowodem sportowej determinacji i ciężkiej pracy - powiedział Starosta J. Nogowczyk, który życzył także sportowcom kolejnych sukcesów.  Zanim przystąpiono do nagradzania sportowców uhonorowane zostały szkoły powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2013/2014 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca. Nad tą rywalizacją od lat czuwa Tadeusz Glos – Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, który razem ze Starostą wręczył wyróżnienia dyrektorom i nauczycielom wychowania fizycznego najlepszych szkół.
Szkoły Podstawowe:  1. SP 3 w Cieszynie, 2. SP 1 w Ustroniu, 3. SP w Górkach Wielkich;
Gimnazja: 1. Gimnazjum w Wiśle, 2. Gimnazjum nr 3 w Cieszynie, 3. Gimnazjum w Górkach Wielkich;
Szkoły Ponadgimnazjalne: 1. II LO im. M. Kopernika w Cieszynie, 2. I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie, 3. ZSO  im. P. Stalmacha w Wiśle.  Wśród gmin powiatu cieszyńskiego trzecie miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2013/2014 zajęła gmina Skoczów, drugie miejsce zdobył Ustroń, a najbardziej wysportowaną młodzieżą może pochwalić się gmina Brenna. Wyróżnienia odebrali gospodarze gmin. Głównym punktem uroczystości było wręczenie przez Starostę i Przewodniczącego Rady Powiatu Cieszyńskiego Stanisława Kubiciusa nagród finansowych za sukcesy sportowe w ubiegłym roku. W gronie nagrodzonych znaleźli się:    

 

1. Kajetan Kajetanowicz – zawodnik Automobilklubu Polskiego, jest zwycięzcą klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  Mistrzostwo Polski zdobywał cztery razy z rzędu od 2010 roku. 
2. Paweł Szymkowski - zawodnik Cieszyńskiego Klubu Motorowego, zdobył wicemistrzostwo świata w superenduro, wicemistrzostwo Europy w enduro, jest również dwukrotnym Mistrzem Polski w enduro. 
3. Piotr Żyła - zawodnik Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, trenujący skoki narciarskie, w roku 2013 wywalczył pierwsze miejsce w zawodach Pucharu Świata ponadto zdobył trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata drużynowo. 
4. Aleksander Zniszczoł – reprezentant Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka” wicemistrz Mistrzostw Świata Juniorów drużynowo w skokach narciarskich, na swym koncie ma również trzy starty w Pucharze Świata.

5. Drużyna w składzie: Piotr Szymala, Jakub Baron i Przemysław Gładoch, reprezentanci Klubu Sportowego Shindo z Cieszyna wywalczyli srebrny medal na Mistrzostwach Europy Karate we Włoszech.

6. Mateusz Ligocki – zawodnik AZS AWF Katowice wygrał zawody snowboardowego Pucharu Świata w konkurencji snowcross w Szwajcarii. 
 

Laureaci Wyróżnienia Powiatu Cieszyńskiego w dziedzinie sportu za rok 2013.

1. Judyta Czyż – zawodniczka Aeroklubu Bielsko Biała, w klasyfikacji zespołowej zdobyła I miejsce podczas Szybowcowych Mistrzostw Świata juniorów.
2. Paweł Słowiok – zawodnik AZS AWF Katowice, zdobył I miejsce na Mistrzostwach Polski w kombinacji norweskiej, III miejsce indywidualnie oraz I miejsce drużynowo na Zimowej Uniwersjadzie „Trentino 2013”, startował również w Pucharze Kontynentalnym, Letnim Grand Prix oraz Pucharze Świata. 
3. Dominika Hulawy – zawodniczka AZS AWF Katowice, trenująca biegi narciarskie zdobyła I miejsce w rankingu Polskiego Związku Narciarskiego Pucharu Polski oraz I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sprincie.
4. Adam Cieślar - zawodnik AZS AWF Katowice, zdobył I miejsce indywidualnie oraz I miejsce drużynowo na Zimowej Uniwersjadzie „Trentino 2013” w kombinacji norweskiej. 
5. Drużyna w składzie Mateusz Łysikowski i Tomasz Wierzbicki, zawodnicy Klubu Sportowego „Siatkarz Beskid” wywalczyli III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Siatkówce Plażowej, startowali również na Mistrzostwach Świata w Portugalii zajmując V miejsce.
6. Jakub Macura – zawodnik Klubu Sportowego „Siatkarz Beskid” zdobył I miejsce na Mistrzostwach Polski Kadetów w Siatkówce Plażowej. 
7. Adam Chrapek – zawodnik Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka” wywalczył złoty medal w slalomie na Mistrzostwach Polski Juniorów FIS w narciarstwie alpejskim.
8. Karolina Gajdek – Klub Sportowy MOSIR Cieszyn, trenująca judo, zdobyła złoto na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz srebro i dwa razy brąz na Międzynarodowym Pucharze Polski.
9. Janusz Rokicki – Klub Sportowy MOSIR Cieszyn, został Wicemistrzem Świata w pchnięciu kulą, Mistrzem Polski w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, wywalczył również mistrzostwo Niemiec w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.
10. Piotr Cieślik - Klub Sportowy MOSIR Cieszyn, zdobył dwa złote medale na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w rzucie dyskiem i rzucie oszczepem oraz brązowy medal w pchnięciu kulą.
11. Karolina Makarewicz – Klub Sportowy Shindo – zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata w kata, brązowy medal na Mistrzostwach Europy w kata drużynowo oraz brązowy medal na Mistrzostwach Polski Karate indywidualnie.
12. Anna Chrapek – LKS „Beskid Brenna”, trenująca skiboby, zdobyła dwa złote medale na Mistrzostwach Polski Juniorek w super gigancie i slalomie.
13. Grzegorz Śliwka – zawodnik LKS „Łucznik Żywiec”, zdobył I miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Seniorów w łucznictwie.
14. Piotr Bejnar – trener piłki ręcznej Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ustroń, zdobył z drużyną młodzików MKS Ustroń Mistrzostwa Województwa Śląskiego oraz brał udział w półfinale Pucharu Polski Młodzików zajmując tam III miejsce.
15. Piotr Brzózka – zawodnik pochodzący z Ustronia został zwycięzcą Mistrzostw Polski w kolarskim maratonie MTB na dystansie 105 kilometrów.
16. Karol Linert – działacz sportowy, mieszkaniec Goleszowa, organizator turniejów szachowych i propagator gry w szachy na Ziemi Cieszyńskiej. Twórca nowego systemu tzw. systemu MOKATE.
17. Mateusz Ligocki – NKS Trójwieś Beskidzka, trenujący biegi narciarskie, zdobył srebro w drużynowych Mistrzostwach Polski, II miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w sztafecie sprinterskiej, oraz III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu techniką klasyczną.
18. Tomasz Wawrzyczek – zawodnik Octagon Team Cieszyn, trenujący mieszane sztuki walki, został Wicemistrzem Europy, zdobył również srebro na Międzynarodowym Turnieju MMA oraz złoto w Pucharze Polski Zachodniej.
19. Monika Malik – zawodniczka Skoczowskiego Towarzystwa Sportowego, trenująca skiboby, zdobyła I miejsce w Pucharze Polski w slalomie gigancie oraz dwa razy I miejsce na Mistrzostwach Polski w skibobach w slalomie i super gigancie.
20. Katarzyna Wąsek – Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe „Czantoria” – trenująca narciarstwo alpejskie, zdobyła I miejsce i tytuł Mistrza Polski Juniorów w konkurencji super kombinacja.
21. Mateusz Malina – mieszkaniec Ustronia, trenujący nurkowanie, zdobył I miejsce w basenowych Mistrzostwach o Puchar Anglii, dwukrotnie brał udział w finale Basenowych Mistrzostw Świata w Nurkowaniu, na swym koncie ma również 8 rekordów Polski. 
22. Ireneusz Kopiec – mieszkaniec Zebrzydowic, trenujący tenis stołowy, wywalczył cztery medale na Mistrzostwach Polski Niesłyszących w tenisie stołowym, gdzie triumfował w grze mieszanej oraz turnieju drużynowym, natomiast w singlu i deblu zdobył srebrne medale.
23. Adam Piekarski – również mieszkaniec Zebrzydowic, zdobył z drużyną I miejsce na Mistrzostwach Polski Niesłyszących w 11-osobowej Piłce Nożnej. 
24. Aleksander Panfil – trener tenisa ziemnego UKS „Beskidy” Ustroń, jego podopieczni zdobyli złoto i brąz na drużynowych Mistrzostwach Polski, dwa złote miejsca na Mistrzostwach Polski, srebro i brąz na Halowych Mistrzostwach Polski oraz dwa złote medale na Mistrzostwach Śląska.
25. Adam Tomiczek – zawodnik UKS „Wiraż” Cieszyn, został Wicemistrzem Europy w Motocrossie oraz Mistrzem Polski w Motocrossie w klasie MX2 Junior.
Gratulacje sportowcom złożyła także Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Beata Sabath oraz uczestniczący w uroczystości wójtowie i burmistrzowie.

fot. Cz. Brachaczek

 

Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »