jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Powiat nagrodził sportowców

Dodano: 2014-09-23

Powiat nagrodził sportowców

W Starostwie Powiatowym w Cieszynie uroczyście nagrodzono sportowców, którzy w 2013 r. osiągnęli znaczące sukcesy promując Śląsk Cieszyński na sportowych arenach w kraju i poza jego granicami.Na początku gratulacje złożył sportowcom  Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk, który nawiązując do sukcesów polskich siatkarzy wyraził nadzieję, że również w naszym powiecie ta dyscyplina sportu będzie się rozwijać wskazując jako przykład siatkarki UKS Dębowianka, które awansowały w tym roku do II ligi. Starosta w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na znaczenie sportu w kształtowaniu charakteru. Sport to ogromne wyzwanie i poświęcenie. Uczy  organizacji i zdyscyplinowania, wymaga  wielu wyrzeczeń. Jestem przekonany, że obecni tutaj sportowcy są potwierdzeniem wspaniałej woli walki, dowodem sportowej determinacji i ciężkiej pracy - powiedział Starosta J. Nogowczyk, który życzył także sportowcom kolejnych sukcesów.  Zanim przystąpiono do nagradzania sportowców uhonorowane zostały szkoły powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2013/2014 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca. Nad tą rywalizacją od lat czuwa Tadeusz Glos – Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, który razem ze Starostą wręczył wyróżnienia dyrektorom i nauczycielom wychowania fizycznego najlepszych szkół.
Szkoły Podstawowe:  1. SP 3 w Cieszynie, 2. SP 1 w Ustroniu, 3. SP w Górkach Wielkich;
Gimnazja: 1. Gimnazjum w Wiśle, 2. Gimnazjum nr 3 w Cieszynie, 3. Gimnazjum w Górkach Wielkich;
Szkoły Ponadgimnazjalne: 1. II LO im. M. Kopernika w Cieszynie, 2. I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie, 3. ZSO  im. P. Stalmacha w Wiśle.  Wśród gmin powiatu cieszyńskiego trzecie miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2013/2014 zajęła gmina Skoczów, drugie miejsce zdobył Ustroń, a najbardziej wysportowaną młodzieżą może pochwalić się gmina Brenna. Wyróżnienia odebrali gospodarze gmin. Głównym punktem uroczystości było wręczenie przez Starostę i Przewodniczącego Rady Powiatu Cieszyńskiego Stanisława Kubiciusa nagród finansowych za sukcesy sportowe w ubiegłym roku. W gronie nagrodzonych znaleźli się:    

 

1. Kajetan Kajetanowicz – zawodnik Automobilklubu Polskiego, jest zwycięzcą klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  Mistrzostwo Polski zdobywał cztery razy z rzędu od 2010 roku. 
2. Paweł Szymkowski - zawodnik Cieszyńskiego Klubu Motorowego, zdobył wicemistrzostwo świata w superenduro, wicemistrzostwo Europy w enduro, jest również dwukrotnym Mistrzem Polski w enduro. 
3. Piotr Żyła - zawodnik Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, trenujący skoki narciarskie, w roku 2013 wywalczył pierwsze miejsce w zawodach Pucharu Świata ponadto zdobył trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata drużynowo. 
4. Aleksander Zniszczoł – reprezentant Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka” wicemistrz Mistrzostw Świata Juniorów drużynowo w skokach narciarskich, na swym koncie ma również trzy starty w Pucharze Świata.

5. Drużyna w składzie: Piotr Szymala, Jakub Baron i Przemysław Gładoch, reprezentanci Klubu Sportowego Shindo z Cieszyna wywalczyli srebrny medal na Mistrzostwach Europy Karate we Włoszech.

6. Mateusz Ligocki – zawodnik AZS AWF Katowice wygrał zawody snowboardowego Pucharu Świata w konkurencji snowcross w Szwajcarii. 
 

Laureaci Wyróżnienia Powiatu Cieszyńskiego w dziedzinie sportu za rok 2013.

1. Judyta Czyż – zawodniczka Aeroklubu Bielsko Biała, w klasyfikacji zespołowej zdobyła I miejsce podczas Szybowcowych Mistrzostw Świata juniorów.
2. Paweł Słowiok – zawodnik AZS AWF Katowice, zdobył I miejsce na Mistrzostwach Polski w kombinacji norweskiej, III miejsce indywidualnie oraz I miejsce drużynowo na Zimowej Uniwersjadzie „Trentino 2013”, startował również w Pucharze Kontynentalnym, Letnim Grand Prix oraz Pucharze Świata. 
3. Dominika Hulawy – zawodniczka AZS AWF Katowice, trenująca biegi narciarskie zdobyła I miejsce w rankingu Polskiego Związku Narciarskiego Pucharu Polski oraz I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sprincie.
4. Adam Cieślar - zawodnik AZS AWF Katowice, zdobył I miejsce indywidualnie oraz I miejsce drużynowo na Zimowej Uniwersjadzie „Trentino 2013” w kombinacji norweskiej. 
5. Drużyna w składzie Mateusz Łysikowski i Tomasz Wierzbicki, zawodnicy Klubu Sportowego „Siatkarz Beskid” wywalczyli III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Siatkówce Plażowej, startowali również na Mistrzostwach Świata w Portugalii zajmując V miejsce.
6. Jakub Macura – zawodnik Klubu Sportowego „Siatkarz Beskid” zdobył I miejsce na Mistrzostwach Polski Kadetów w Siatkówce Plażowej. 
7. Adam Chrapek – zawodnik Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka” wywalczył złoty medal w slalomie na Mistrzostwach Polski Juniorów FIS w narciarstwie alpejskim.
8. Karolina Gajdek – Klub Sportowy MOSIR Cieszyn, trenująca judo, zdobyła złoto na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz srebro i dwa razy brąz na Międzynarodowym Pucharze Polski.
9. Janusz Rokicki – Klub Sportowy MOSIR Cieszyn, został Wicemistrzem Świata w pchnięciu kulą, Mistrzem Polski w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, wywalczył również mistrzostwo Niemiec w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.
10. Piotr Cieślik - Klub Sportowy MOSIR Cieszyn, zdobył dwa złote medale na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w rzucie dyskiem i rzucie oszczepem oraz brązowy medal w pchnięciu kulą.
11. Karolina Makarewicz – Klub Sportowy Shindo – zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata w kata, brązowy medal na Mistrzostwach Europy w kata drużynowo oraz brązowy medal na Mistrzostwach Polski Karate indywidualnie.
12. Anna Chrapek – LKS „Beskid Brenna”, trenująca skiboby, zdobyła dwa złote medale na Mistrzostwach Polski Juniorek w super gigancie i slalomie.
13. Grzegorz Śliwka – zawodnik LKS „Łucznik Żywiec”, zdobył I miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Seniorów w łucznictwie.
14. Piotr Bejnar – trener piłki ręcznej Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ustroń, zdobył z drużyną młodzików MKS Ustroń Mistrzostwa Województwa Śląskiego oraz brał udział w półfinale Pucharu Polski Młodzików zajmując tam III miejsce.
15. Piotr Brzózka – zawodnik pochodzący z Ustronia został zwycięzcą Mistrzostw Polski w kolarskim maratonie MTB na dystansie 105 kilometrów.
16. Karol Linert – działacz sportowy, mieszkaniec Goleszowa, organizator turniejów szachowych i propagator gry w szachy na Ziemi Cieszyńskiej. Twórca nowego systemu tzw. systemu MOKATE.
17. Mateusz Ligocki – NKS Trójwieś Beskidzka, trenujący biegi narciarskie, zdobył srebro w drużynowych Mistrzostwach Polski, II miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w sztafecie sprinterskiej, oraz III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu techniką klasyczną.
18. Tomasz Wawrzyczek – zawodnik Octagon Team Cieszyn, trenujący mieszane sztuki walki, został Wicemistrzem Europy, zdobył również srebro na Międzynarodowym Turnieju MMA oraz złoto w Pucharze Polski Zachodniej.
19. Monika Malik – zawodniczka Skoczowskiego Towarzystwa Sportowego, trenująca skiboby, zdobyła I miejsce w Pucharze Polski w slalomie gigancie oraz dwa razy I miejsce na Mistrzostwach Polski w skibobach w slalomie i super gigancie.
20. Katarzyna Wąsek – Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe „Czantoria” – trenująca narciarstwo alpejskie, zdobyła I miejsce i tytuł Mistrza Polski Juniorów w konkurencji super kombinacja.
21. Mateusz Malina – mieszkaniec Ustronia, trenujący nurkowanie, zdobył I miejsce w basenowych Mistrzostwach o Puchar Anglii, dwukrotnie brał udział w finale Basenowych Mistrzostw Świata w Nurkowaniu, na swym koncie ma również 8 rekordów Polski. 
22. Ireneusz Kopiec – mieszkaniec Zebrzydowic, trenujący tenis stołowy, wywalczył cztery medale na Mistrzostwach Polski Niesłyszących w tenisie stołowym, gdzie triumfował w grze mieszanej oraz turnieju drużynowym, natomiast w singlu i deblu zdobył srebrne medale.
23. Adam Piekarski – również mieszkaniec Zebrzydowic, zdobył z drużyną I miejsce na Mistrzostwach Polski Niesłyszących w 11-osobowej Piłce Nożnej. 
24. Aleksander Panfil – trener tenisa ziemnego UKS „Beskidy” Ustroń, jego podopieczni zdobyli złoto i brąz na drużynowych Mistrzostwach Polski, dwa złote miejsca na Mistrzostwach Polski, srebro i brąz na Halowych Mistrzostwach Polski oraz dwa złote medale na Mistrzostwach Śląska.
25. Adam Tomiczek – zawodnik UKS „Wiraż” Cieszyn, został Wicemistrzem Europy w Motocrossie oraz Mistrzem Polski w Motocrossie w klasie MX2 Junior.
Gratulacje sportowcom złożyła także Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Beata Sabath oraz uczestniczący w uroczystości wójtowie i burmistrzowie.

fot. Cz. Brachaczek

 

Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

 
5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

 
Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »

25 lat „Kotarzan”

25 lat „Kotarzan”

2017-10-23

W październiku Rodzinna Grupa Pieśni i Tańca „Kotarzanie” świętowała 25-lecie swojego istnienia. Ktoś może powiedzieć, że to niewiele, bo są zespoły, które mają staż znacznie dłuższy - 50, 70 lat. Jednak przez ćwierć wieku można zrobić naprawdę wiele. To aż 25 lat wkładu zespołu w zachowanie dziedzictwa kulturowego Brennej i Górek, poprzez prezentację śpiewów, tańców, strojów oraz scenek rodzajowych naszego rodzaju. czytaj więcej »

 
Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

2017-10-16

Środowisko kolarskie jest kolejnym, które dostrzegło ogromny potencjał Gminy Brenna, stąd wizyta przedstawicieli Polskiego Związku Kolarskiego na czele z prezesem Dariuszem Banaszkiem, a także byłych zasłużonych kolarzy szosowych m.in. Ryszarda Szurkowskiego w Urzędzie Gminy w Brennej. czytaj więcej »

Nagrody dla nauczycieli

Nagrody dla nauczycieli

2017-10-14

Niebawem przypada Święto Edukacji Narodowej nazywane również Dniem Nauczyciela. W związku z jego obchodami jak co roku podczas sesji Rady Gminy wręczone zostały Nagrody Wójta dla przedstawicieli grona pedagogicznego naszej gminy. czytaj więcej »

 
Pumptrack dla każdego!

Pumptrack dla każdego!

2017-09-12

Uwieńczeniem realizacji transgranicznego projektu unijnego, było uroczyste spotkanie w dniu 6 września 2017 r. mieszkańców pogranicza z Polski i Czech na nowopowstałym torze pumptrack w Brennej przy ulicy Góreckiej 224. czytaj więcej »

2. Bieg na Bucze

2. Bieg na Bucze

2017-09-12

W drugi weekend września odbyła się kolejna edycja Biegu na Bucze. W czasie tegorocznej imprezy odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży, w których wystartowało ponad 70 osób. Rywalizacje młodych adeptów biegania odbyły się przed południem, dlatego wszyscy, z uczestnikami biegu głównego na czele, mogli kibicować młodym biegaczom. czytaj więcej »

 
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

2017-09-04

1 września 2017 w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Górkach Małych miała miejsce inauguracja roku szkolnego oraz otwarcie nowego obiektu przedszkola, związanego z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. czytaj więcej »

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

2017-08-30

27 sierpnia 2017 r., w gminie Brenna odbyły się "XXVIII Dożynki Ekumeniczne". W tradycyjnym korowodzie uczestniczyło ponad 60 rolników i przedsiębiorców. Gazdami byli Państwo Karina i Zdzisław Zbijowscy z Górek Wielkich. czytaj więcej »