jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Puchar Beskidzkich Groni oraz zabawa z Radiem Zet

Dodano: 2015-02-01

Puchar Beskidzkich Groni oraz zabawa z Radiem Zet

PBG po raz dziesiąty
 
Sprzyjające warunki atmosferyczne, na czele ze święcącym słońcem i mnóstwem białego puchu, pozwoliły na skuteczne zainaugurowanie X edycji Pucharu Beskidzkich Groni. Areną zmagań był stok Starego Gronia w Brennej Centrum. Na zawody zjechali głodni białego szaleństwa przedstawiciele z najdalszych zakątków naszego województwa, co najdobitniej potwierdza fakt, że przygotowywane przez UKS Brenna-Górki zawody są odbierane bardzo pozytywnie. Niezmienna od kilku lat formuła, zakładająca start w 16 kategoriach wiekowych, urozmaica rywalizację, ponadto daje szansę prawie każdemu na skuteczną rywalizację oraz wyjeżdżenie dobrego miejsca, co z pewnością podnosi morale.
Wyniki Pucharu O.N. „Pod Starym Groniem”
 
Bezpieczna Zima z Radiem Zet w Beskidzkiej 5
 
Równolegle do zawodów odbywała się, zainaugurowana w sobotę impreza z pn. Bezpieczna Zima z Radiem Zet. Weekendowa zabawa z radiowcami przyniosła uczestnikom wiele radości oraz nagród, które można było zdobyć, uczestnicząc w specjalnie przygotowanych konkurencjach rodzinnych i indywidualnych. Sobotnie zabawy odbywały się w Parku Turystyki i trwały do popołudnia. Chętnych na wspólne rywalizowanie nie brakowało, czemu nie ma się co dziwić, ponieważ coroczna impreza z Radiem Zet ma ciekawy charakter i niepowtarzalny klimat. Nie zabrakło również czasu na aspekt wychowawczy, a mianowicie na uzmysłowienie przede wszystkim narciarzom jak niebezpieczne jest poruszanie się na stoku po spożyciu alkoholu. Przedstawiciele Policji, mając do dyspozycji alkogogle, czyli gogle imitujące obraz, jaki widzi osoba po spożyciu alkoholu, pozwolili wszystkim chętnym pokonać specjalnie przygotowany slalom. Nie obyło się oczywiście bez problemów, co jest chyba rzeczą oczywistą. Drugi dzień zmagań został przeniesiony w okolice Ośrodka Narciarskiego „Pod Starym Groniem”, gdzie animatorzy również nie pozwolili się uczestnikom nudzić, proponując ciekawy sposób na spędzenie niedzielnego przedpołudnia.
 
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

 
5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

 
Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »

25 lat „Kotarzan”

25 lat „Kotarzan”

2017-10-23

W październiku Rodzinna Grupa Pieśni i Tańca „Kotarzanie” świętowała 25-lecie swojego istnienia. Ktoś może powiedzieć, że to niewiele, bo są zespoły, które mają staż znacznie dłuższy - 50, 70 lat. Jednak przez ćwierć wieku można zrobić naprawdę wiele. To aż 25 lat wkładu zespołu w zachowanie dziedzictwa kulturowego Brennej i Górek, poprzez prezentację śpiewów, tańców, strojów oraz scenek rodzajowych naszego rodzaju. czytaj więcej »

 
Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

2017-10-16

Środowisko kolarskie jest kolejnym, które dostrzegło ogromny potencjał Gminy Brenna, stąd wizyta przedstawicieli Polskiego Związku Kolarskiego na czele z prezesem Dariuszem Banaszkiem, a także byłych zasłużonych kolarzy szosowych m.in. Ryszarda Szurkowskiego w Urzędzie Gminy w Brennej. czytaj więcej »

Nagrody dla nauczycieli

Nagrody dla nauczycieli

2017-10-14

Niebawem przypada Święto Edukacji Narodowej nazywane również Dniem Nauczyciela. W związku z jego obchodami jak co roku podczas sesji Rady Gminy wręczone zostały Nagrody Wójta dla przedstawicieli grona pedagogicznego naszej gminy. czytaj więcej »

 
Pumptrack dla każdego!

Pumptrack dla każdego!

2017-09-12

Uwieńczeniem realizacji transgranicznego projektu unijnego, było uroczyste spotkanie w dniu 6 września 2017 r. mieszkańców pogranicza z Polski i Czech na nowopowstałym torze pumptrack w Brennej przy ulicy Góreckiej 224. czytaj więcej »

2. Bieg na Bucze

2. Bieg na Bucze

2017-09-12

W drugi weekend września odbyła się kolejna edycja Biegu na Bucze. W czasie tegorocznej imprezy odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży, w których wystartowało ponad 70 osób. Rywalizacje młodych adeptów biegania odbyły się przed południem, dlatego wszyscy, z uczestnikami biegu głównego na czele, mogli kibicować młodym biegaczom. czytaj więcej »

 
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

2017-09-04

1 września 2017 w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Górkach Małych miała miejsce inauguracja roku szkolnego oraz otwarcie nowego obiektu przedszkola, związanego z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. czytaj więcej »

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

2017-08-30

27 sierpnia 2017 r., w gminie Brenna odbyły się "XXVIII Dożynki Ekumeniczne". W tradycyjnym korowodzie uczestniczyło ponad 60 rolników i przedsiębiorców. Gazdami byli Państwo Karina i Zdzisław Zbijowscy z Górek Wielkich. czytaj więcej »