jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Puchar Beskidzkich Groni oraz zabawa z Radiem Zet

Dodano: 2015-02-01

Puchar Beskidzkich Groni oraz zabawa z Radiem Zet

PBG po raz dziesiąty
 
Sprzyjające warunki atmosferyczne, na czele ze święcącym słońcem i mnóstwem białego puchu, pozwoliły na skuteczne zainaugurowanie X edycji Pucharu Beskidzkich Groni. Areną zmagań był stok Starego Gronia w Brennej Centrum. Na zawody zjechali głodni białego szaleństwa przedstawiciele z najdalszych zakątków naszego województwa, co najdobitniej potwierdza fakt, że przygotowywane przez UKS Brenna-Górki zawody są odbierane bardzo pozytywnie. Niezmienna od kilku lat formuła, zakładająca start w 16 kategoriach wiekowych, urozmaica rywalizację, ponadto daje szansę prawie każdemu na skuteczną rywalizację oraz wyjeżdżenie dobrego miejsca, co z pewnością podnosi morale.
Wyniki Pucharu O.N. „Pod Starym Groniem”
 
Bezpieczna Zima z Radiem Zet w Beskidzkiej 5
 
Równolegle do zawodów odbywała się, zainaugurowana w sobotę impreza z pn. Bezpieczna Zima z Radiem Zet. Weekendowa zabawa z radiowcami przyniosła uczestnikom wiele radości oraz nagród, które można było zdobyć, uczestnicząc w specjalnie przygotowanych konkurencjach rodzinnych i indywidualnych. Sobotnie zabawy odbywały się w Parku Turystyki i trwały do popołudnia. Chętnych na wspólne rywalizowanie nie brakowało, czemu nie ma się co dziwić, ponieważ coroczna impreza z Radiem Zet ma ciekawy charakter i niepowtarzalny klimat. Nie zabrakło również czasu na aspekt wychowawczy, a mianowicie na uzmysłowienie przede wszystkim narciarzom jak niebezpieczne jest poruszanie się na stoku po spożyciu alkoholu. Przedstawiciele Policji, mając do dyspozycji alkogogle, czyli gogle imitujące obraz, jaki widzi osoba po spożyciu alkoholu, pozwolili wszystkim chętnym pokonać specjalnie przygotowany slalom. Nie obyło się oczywiście bez problemów, co jest chyba rzeczą oczywistą. Drugi dzień zmagań został przeniesiony w okolice Ośrodka Narciarskiego „Pod Starym Groniem”, gdzie animatorzy również nie pozwolili się uczestnikom nudzić, proponując ciekawy sposób na spędzenie niedzielnego przedpołudnia.
 
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »