jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

XVII-Zimowe Igrzyska Abstynentów

Dodano: 2015-02-18

XVII-Zimowe Igrzyska Abstynentów

W minioną niedzielę na stoku narciarskim „Pod Starym, Groniem” odbyły się Zimowe Igrzyska Abstynentów, którym towarzyszyła piękna, słoneczna aura. Impreza rozpoczęła się uroczystą Mszą Św. w kościele w Brennej Centrum. Po skończonej liturgii Ks. Prałat Władysław Zązel zaprosił abstynentów, sympatyków abstynentów, kandydatów na abstynentów oraz wszystkie pozostałe osoby do wzięcia udziału w zawodach i wspólnej zabawie. Na stoku każdy mógł zmierzyć się w slalomie gigancie a dodatkową atrakcją był zjazd na „byle czym”, cross na jabłuszkach, konkurs rzeźby lodowej oraz rzutu śnieżką do celu.
 
Rolę gospodarza tegorocznych igrzysk pełnił Wójt gminy Brenna, Pan Jerzy Pilch. W wystąpieniu na początku imprezy życzył wszystkim dobrej zabawy, zdrowej, sportowej rywalizacji i wielu zwycięstw. Sprawił też wszystkim nie lada niespodziankę uczestnicząc aktywnie w slalomie gigancie.Czwarte miejsce Wójta wśród czołowych zawodników można uznać za nie lada sukces.
 
Igrzyska zakończyły się rozdaniem nagród i pamiątkowych medali.Ksiądz Prałat Władysław Zązel i Wójt Gminy Brenna na zakończenie życzyli wszystkim powrotu do Brennej na przyszłoroczne igrzyska.
 
Impreza odbyła się pod patronatem Ks. Biskupa Ordynariusza Diecezji bielsko-żywieckiej, Diecezjalnego Duszpasterza d/s Trzeźwości, Wójta gminy Brenna oraz Wójta gminy Jasienica.
 
Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »