jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

FUTSAL - VIII edycja zakończona

Dodano: 2015-02-26

FUTSAL - VIII edycja zakończona

Zakończyliśmy rozgrywki VIII Halowej Ligi Futsalu w naszej gminie. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Rady Gminy Brenna i zgodnie z tradycją na uroczystym zakończeniu nagrody wręczył Przewodniczący Rady Gminy pan Marcin Janasik w towarzystwie Wójta pana Jerzego Pilcha.

Tegoroczne zmagania na parkiecie Hali Sportowej w Górkach Wielkich zakończyły dwuletnią dominację Niebieskiej Erki. Do takiego stanu rzeczy doszło za sprawą Doliny Leśnicy, która patrząc przez pryzmat całego sezonu, okazała się drużyną zdecydowanie najlepszą. Mieszanka młodości z doświadczeniem była skuteczną receptą na wygranie 18-tygodniowych zmagań. Końcówka sezonu dostarczyła wszystkim sporo emocji, ponieważ o ile przez większą część sezonu obecni mistrzowie pewnie kroczyli w kierunku zwycięstwa, o tyle już w samej końcówce pojawiła się szansa dla goniących ekip. Aby myśleć o zwycięstwie nie można sobie jednak pozwolić na chwilę słabości, jaką jest strata cennych punktów. O tym fakcie najwyraźniej zapomniały drużyny Diverso Thermo Projektu, Nibieskiej Erki i Vifnet Mario-Teamu, które straciły punkty. Trzecia z wymienionych ekip może być usprawiedliwiona, ponieważ straciła punkty w meczach na szczycie, jednak w przypadku Diverso i Erki o usprawiedliwieniu mówić wręcz nie wypada, ponieważ obie drużyny pogubiły punkty w konfrontacjach z niżej notowanymi rywalami, za co zapłaciły najwyższą cenę, kończąc zmagania na odpowiedni drugiej i trzeciej pozycji. Walki do samego końca nie odpuścił Alco-Skład, który przebudzony w końcówce sezonu, wygrał rywalizację o czwartą lokatę.

Ciekawa rywalizacja toczyła się także wśród strzelców. Wielkich emocji do samego końca dostarczali nam napastnicy Niebieskiej Erki – Marcin Jasiński, Pasterny Przyjaciele – Jakub Waliczek, Diverso Thermo Projekt – Roman Chmura i Alco-składu – Mateusz Kluz, którzy to mieli wielka ochotę na statuetkę najlepszego snajpera VIII Amatorskiej Ligi FUTSALU o Puchar Rady Gminy Brenna. Stosunkowo wysoką przewagę nad resztą stawki wypracował sobie pierwszy z wymienionych zawodników, utrudniając rywalom skuteczny pościg, a sobie zapewniając komfort psychiczny.
W końcówce przewaga ta wzrosła o kolejnych kilka trafień i nawet zdobycz bramowa w postaci 7 goli, o którą pokusił się w jednym z pojedynków Jakub Waliczek, nie pozbawiła młodszego z klanu Jasińskich statuetki najlepszego egzekutora rozgrywek.

Wśród bramkarzy, co nie powinno dziwić, uznanie po raz drugi z rzędu zyskał niesamowity Przemysław Szołdra, strzegący bramki Alco-Składu, który został wybrany najlepszym bramkarzem rozgrywek. Nagroda dla najlepszego zawodnika również powędrowała w odpowiednie ręce. Nie ma się co dziwić, że przedstawiciele drużyn wskazali do tego tytułu młodego Jakuba Waliczka, broniącego barw Pasterny Przyjaciele. Napastnik niebiesko-białych do samego końca walczył o koronę króla strzelców, w każdym spotkaniu siejąc postrach wśród bramkarzy przeciwników. Piłkarz ten w pojedynkę potrafił przesądzić o losach spotkania, pozostawiając po sobie pozytywne wrażenie, które dostrzegli inni.

 

Źródło: www.brenna.org.pl

Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »