jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

FUTSAL - VIII edycja zakończona

Dodano: 2015-02-26

FUTSAL - VIII edycja zakończona

Zakończyliśmy rozgrywki VIII Halowej Ligi Futsalu w naszej gminie. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Rady Gminy Brenna i zgodnie z tradycją na uroczystym zakończeniu nagrody wręczył Przewodniczący Rady Gminy pan Marcin Janasik w towarzystwie Wójta pana Jerzego Pilcha.

Tegoroczne zmagania na parkiecie Hali Sportowej w Górkach Wielkich zakończyły dwuletnią dominację Niebieskiej Erki. Do takiego stanu rzeczy doszło za sprawą Doliny Leśnicy, która patrząc przez pryzmat całego sezonu, okazała się drużyną zdecydowanie najlepszą. Mieszanka młodości z doświadczeniem była skuteczną receptą na wygranie 18-tygodniowych zmagań. Końcówka sezonu dostarczyła wszystkim sporo emocji, ponieważ o ile przez większą część sezonu obecni mistrzowie pewnie kroczyli w kierunku zwycięstwa, o tyle już w samej końcówce pojawiła się szansa dla goniących ekip. Aby myśleć o zwycięstwie nie można sobie jednak pozwolić na chwilę słabości, jaką jest strata cennych punktów. O tym fakcie najwyraźniej zapomniały drużyny Diverso Thermo Projektu, Nibieskiej Erki i Vifnet Mario-Teamu, które straciły punkty. Trzecia z wymienionych ekip może być usprawiedliwiona, ponieważ straciła punkty w meczach na szczycie, jednak w przypadku Diverso i Erki o usprawiedliwieniu mówić wręcz nie wypada, ponieważ obie drużyny pogubiły punkty w konfrontacjach z niżej notowanymi rywalami, za co zapłaciły najwyższą cenę, kończąc zmagania na odpowiedni drugiej i trzeciej pozycji. Walki do samego końca nie odpuścił Alco-Skład, który przebudzony w końcówce sezonu, wygrał rywalizację o czwartą lokatę.

Ciekawa rywalizacja toczyła się także wśród strzelców. Wielkich emocji do samego końca dostarczali nam napastnicy Niebieskiej Erki – Marcin Jasiński, Pasterny Przyjaciele – Jakub Waliczek, Diverso Thermo Projekt – Roman Chmura i Alco-składu – Mateusz Kluz, którzy to mieli wielka ochotę na statuetkę najlepszego snajpera VIII Amatorskiej Ligi FUTSALU o Puchar Rady Gminy Brenna. Stosunkowo wysoką przewagę nad resztą stawki wypracował sobie pierwszy z wymienionych zawodników, utrudniając rywalom skuteczny pościg, a sobie zapewniając komfort psychiczny.
W końcówce przewaga ta wzrosła o kolejnych kilka trafień i nawet zdobycz bramowa w postaci 7 goli, o którą pokusił się w jednym z pojedynków Jakub Waliczek, nie pozbawiła młodszego z klanu Jasińskich statuetki najlepszego egzekutora rozgrywek.

Wśród bramkarzy, co nie powinno dziwić, uznanie po raz drugi z rzędu zyskał niesamowity Przemysław Szołdra, strzegący bramki Alco-Składu, który został wybrany najlepszym bramkarzem rozgrywek. Nagroda dla najlepszego zawodnika również powędrowała w odpowiednie ręce. Nie ma się co dziwić, że przedstawiciele drużyn wskazali do tego tytułu młodego Jakuba Waliczka, broniącego barw Pasterny Przyjaciele. Napastnik niebiesko-białych do samego końca walczył o koronę króla strzelców, w każdym spotkaniu siejąc postrach wśród bramkarzy przeciwników. Piłkarz ten w pojedynkę potrafił przesądzić o losach spotkania, pozostawiając po sobie pozytywne wrażenie, które dostrzegli inni.

 

Źródło: www.brenna.org.pl

Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

 
5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

 
Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »

25 lat „Kotarzan”

25 lat „Kotarzan”

2017-10-23

W październiku Rodzinna Grupa Pieśni i Tańca „Kotarzanie” świętowała 25-lecie swojego istnienia. Ktoś może powiedzieć, że to niewiele, bo są zespoły, które mają staż znacznie dłuższy - 50, 70 lat. Jednak przez ćwierć wieku można zrobić naprawdę wiele. To aż 25 lat wkładu zespołu w zachowanie dziedzictwa kulturowego Brennej i Górek, poprzez prezentację śpiewów, tańców, strojów oraz scenek rodzajowych naszego rodzaju. czytaj więcej »

 
Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

2017-10-16

Środowisko kolarskie jest kolejnym, które dostrzegło ogromny potencjał Gminy Brenna, stąd wizyta przedstawicieli Polskiego Związku Kolarskiego na czele z prezesem Dariuszem Banaszkiem, a także byłych zasłużonych kolarzy szosowych m.in. Ryszarda Szurkowskiego w Urzędzie Gminy w Brennej. czytaj więcej »

Nagrody dla nauczycieli

Nagrody dla nauczycieli

2017-10-14

Niebawem przypada Święto Edukacji Narodowej nazywane również Dniem Nauczyciela. W związku z jego obchodami jak co roku podczas sesji Rady Gminy wręczone zostały Nagrody Wójta dla przedstawicieli grona pedagogicznego naszej gminy. czytaj więcej »

 
Pumptrack dla każdego!

Pumptrack dla każdego!

2017-09-12

Uwieńczeniem realizacji transgranicznego projektu unijnego, było uroczyste spotkanie w dniu 6 września 2017 r. mieszkańców pogranicza z Polski i Czech na nowopowstałym torze pumptrack w Brennej przy ulicy Góreckiej 224. czytaj więcej »

2. Bieg na Bucze

2. Bieg na Bucze

2017-09-12

W drugi weekend września odbyła się kolejna edycja Biegu na Bucze. W czasie tegorocznej imprezy odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży, w których wystartowało ponad 70 osób. Rywalizacje młodych adeptów biegania odbyły się przed południem, dlatego wszyscy, z uczestnikami biegu głównego na czele, mogli kibicować młodym biegaczom. czytaj więcej »

 
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

2017-09-04

1 września 2017 w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Górkach Małych miała miejsce inauguracja roku szkolnego oraz otwarcie nowego obiektu przedszkola, związanego z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. czytaj więcej »

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

2017-08-30

27 sierpnia 2017 r., w gminie Brenna odbyły się "XXVIII Dożynki Ekumeniczne". W tradycyjnym korowodzie uczestniczyło ponad 60 rolników i przedsiębiorców. Gazdami byli Państwo Karina i Zdzisław Zbijowscy z Górek Wielkich. czytaj więcej »