jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Puchar Wójta Gminy Brenna w Narciarstwie Alpejskim

Dodano: 2015-03-04

Puchar Wójta Gminy Brenna w Narciarstwie Alpejskim

Puchar Wójta Gminy Brenna w Narciarstwie Alpejskim & Podsumowanie zmagań w X Pucharze Beskidzkich Groni w Narciarstwie Alpejskim.

Organizatorzy niedzielnego Pucharu Wójta Gminy Brenna w Narciarstwie Alpejskim, połączonego z finałem jubileuszowej, 10 odsłony cyklu Pucharu Beskidzkich Groni w Narciarstwie Alpejskim, zrobili dosłownie wszystko, by impreza się odbyła. O tym, że dopięli swego, świadczył chociażby fakt, iż zmagania alpejczyków wystartowały punktualnie o 11:00, tak jak zaplanowano. Dokładnie 101 narciarzy zmierzyło się na trasie jednego z wyciągów narciarskich Kompleksu Brenna WęgierSki. Rywalizacja przebiegała, do czego chyba wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić, w miłej, rodzinnej atmosferze.
Nikt, rzecz jasna, nie zapomniał o jakże ważnej, sportowej walce, co było widać w czasie poszczególnych zjazdów, kiedy każdy z uczestników próbował uzyskać jak najlepszy czas. O przebiegu rywalizacji kibiców na bieżąco informował Jan Staś, który to, jak nikt inny, potrafi dobrać odpowiednie słowa do zaistniałej sytuacji, przekazując nie tylko sens zdarzenia, ale także wywołując uśmiech na twarzy, co dodaje niezwykłego kolorytu imprezie. Wartym odnotowania jest fakt, że ze slalomem zmierzył się także sternik naszej gminy – Jerzy Pilch, który prywatnie jest wielkim fanem sportu, co pokazał między innymi w niedzielę, decydując się, nie po raz pierwszy zresztą, na udział w zawodach. Wójt gminy Brenna błysnął formą, wykręcając dobry, 5 czas w swojej kategorii, co w opinii wielu znawców tematu jest naprawdę dobrym wynikiem.

Po zakończeniu efektownych zjazdów Organizatorzy zajęli się podsumowaniem „niedzielnego giganta” oraz całego cyklu PBG. Odznaczono zawodników pamiątkowymi pucharami i medalami, zaś laureaci klasyfikacji generalnej otrzymali nagrody. Nie obyło się także bez podziękowań ze strony Dyrektora OPKiS, Pani Katarzyny Macura oraz Wójta Gminy Brenna, Pana Jerzego Pilcha, adresowanych przedstawicieli UKS-u Brenna-Górki oraz wszystkich osób, które od samego początku, a więc od 2004 roku, przyczyniają się do organizacji tych ciekawych zawodów, poświęcając swój cenny czas i energię. Dziękujemy wszystkim!

Poniżej zamieszczamy fotorelację z ostatnich zawodów. Wyników szukajcie tutaj Wyniki X PBG

Źródło: www.brenna.org.pl

Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »