jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Puchar Wójta Gminy Brenna w Narciarstwie Alpejskim

Dodano: 2015-03-04

Puchar Wójta Gminy Brenna w Narciarstwie Alpejskim

Puchar Wójta Gminy Brenna w Narciarstwie Alpejskim & Podsumowanie zmagań w X Pucharze Beskidzkich Groni w Narciarstwie Alpejskim.

Organizatorzy niedzielnego Pucharu Wójta Gminy Brenna w Narciarstwie Alpejskim, połączonego z finałem jubileuszowej, 10 odsłony cyklu Pucharu Beskidzkich Groni w Narciarstwie Alpejskim, zrobili dosłownie wszystko, by impreza się odbyła. O tym, że dopięli swego, świadczył chociażby fakt, iż zmagania alpejczyków wystartowały punktualnie o 11:00, tak jak zaplanowano. Dokładnie 101 narciarzy zmierzyło się na trasie jednego z wyciągów narciarskich Kompleksu Brenna WęgierSki. Rywalizacja przebiegała, do czego chyba wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić, w miłej, rodzinnej atmosferze.
Nikt, rzecz jasna, nie zapomniał o jakże ważnej, sportowej walce, co było widać w czasie poszczególnych zjazdów, kiedy każdy z uczestników próbował uzyskać jak najlepszy czas. O przebiegu rywalizacji kibiców na bieżąco informował Jan Staś, który to, jak nikt inny, potrafi dobrać odpowiednie słowa do zaistniałej sytuacji, przekazując nie tylko sens zdarzenia, ale także wywołując uśmiech na twarzy, co dodaje niezwykłego kolorytu imprezie. Wartym odnotowania jest fakt, że ze slalomem zmierzył się także sternik naszej gminy – Jerzy Pilch, który prywatnie jest wielkim fanem sportu, co pokazał między innymi w niedzielę, decydując się, nie po raz pierwszy zresztą, na udział w zawodach. Wójt gminy Brenna błysnął formą, wykręcając dobry, 5 czas w swojej kategorii, co w opinii wielu znawców tematu jest naprawdę dobrym wynikiem.

Po zakończeniu efektownych zjazdów Organizatorzy zajęli się podsumowaniem „niedzielnego giganta” oraz całego cyklu PBG. Odznaczono zawodników pamiątkowymi pucharami i medalami, zaś laureaci klasyfikacji generalnej otrzymali nagrody. Nie obyło się także bez podziękowań ze strony Dyrektora OPKiS, Pani Katarzyny Macura oraz Wójta Gminy Brenna, Pana Jerzego Pilcha, adresowanych przedstawicieli UKS-u Brenna-Górki oraz wszystkich osób, które od samego początku, a więc od 2004 roku, przyczyniają się do organizacji tych ciekawych zawodów, poświęcając swój cenny czas i energię. Dziękujemy wszystkim!

Poniżej zamieszczamy fotorelację z ostatnich zawodów. Wyników szukajcie tutaj Wyniki X PBG

Źródło: www.brenna.org.pl

Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

 
5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

 
Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »

25 lat „Kotarzan”

25 lat „Kotarzan”

2017-10-23

W październiku Rodzinna Grupa Pieśni i Tańca „Kotarzanie” świętowała 25-lecie swojego istnienia. Ktoś może powiedzieć, że to niewiele, bo są zespoły, które mają staż znacznie dłuższy - 50, 70 lat. Jednak przez ćwierć wieku można zrobić naprawdę wiele. To aż 25 lat wkładu zespołu w zachowanie dziedzictwa kulturowego Brennej i Górek, poprzez prezentację śpiewów, tańców, strojów oraz scenek rodzajowych naszego rodzaju. czytaj więcej »

 
Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

2017-10-16

Środowisko kolarskie jest kolejnym, które dostrzegło ogromny potencjał Gminy Brenna, stąd wizyta przedstawicieli Polskiego Związku Kolarskiego na czele z prezesem Dariuszem Banaszkiem, a także byłych zasłużonych kolarzy szosowych m.in. Ryszarda Szurkowskiego w Urzędzie Gminy w Brennej. czytaj więcej »

Nagrody dla nauczycieli

Nagrody dla nauczycieli

2017-10-14

Niebawem przypada Święto Edukacji Narodowej nazywane również Dniem Nauczyciela. W związku z jego obchodami jak co roku podczas sesji Rady Gminy wręczone zostały Nagrody Wójta dla przedstawicieli grona pedagogicznego naszej gminy. czytaj więcej »

 
Pumptrack dla każdego!

Pumptrack dla każdego!

2017-09-12

Uwieńczeniem realizacji transgranicznego projektu unijnego, było uroczyste spotkanie w dniu 6 września 2017 r. mieszkańców pogranicza z Polski i Czech na nowopowstałym torze pumptrack w Brennej przy ulicy Góreckiej 224. czytaj więcej »

2. Bieg na Bucze

2. Bieg na Bucze

2017-09-12

W drugi weekend września odbyła się kolejna edycja Biegu na Bucze. W czasie tegorocznej imprezy odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży, w których wystartowało ponad 70 osób. Rywalizacje młodych adeptów biegania odbyły się przed południem, dlatego wszyscy, z uczestnikami biegu głównego na czele, mogli kibicować młodym biegaczom. czytaj więcej »

 
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

2017-09-04

1 września 2017 w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Górkach Małych miała miejsce inauguracja roku szkolnego oraz otwarcie nowego obiektu przedszkola, związanego z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. czytaj więcej »

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

2017-08-30

27 sierpnia 2017 r., w gminie Brenna odbyły się "XXVIII Dożynki Ekumeniczne". W tradycyjnym korowodzie uczestniczyło ponad 60 rolników i przedsiębiorców. Gazdami byli Państwo Karina i Zdzisław Zbijowscy z Górek Wielkich. czytaj więcej »