jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Tak spędzaliśmy majówkę!

Dodano: 2015-05-06

Tak spędzaliśmy majówkę!

Mimo niekorzystnych prognoz pogodowych majówkę w Brennej można zaliczyć do udanych. Trzydniowy cykl imprez muzycznych rozpoczął się w piątkowe popołudnie góralskim graniem, które przyciągnęło przed scenę sympatyków regionalnego brzmienia wydobywającego się z instrumentów takich jak chociażby skrzypce, kontrabas czy gajdy, które w połączeniu ze sobą tworzą piękną góralską muzykę. Popis muzyczny dała kapela Sarpacka oraz Maliniorze, zaś wcześniej swoje umiejętności zaprezentował Dziecięcy Zespół Regionalny „Mała Brenna”

W sobotę mogliśmy się wsłuchać w czeskie rytmy, które przybliżył nam zespół Malá Černá Hudba. Goście z Karviny zabawiali publiczność i co było zresztą widać, niejednemu przypadli do gustu. Występ Czechów był na pewno bardzo ciekawym urozmaiceniem muzycznym dla mieszkańców i turystów, którzy niecodziennie mają możliwość wsłuchania się w twórczość artystyczną naszych południowych sąsiadów.

Ostatni, najbardziej pogodny dzień majówki, ściągnął do Brennej tłumy. Przed publicznością na początek zaprezentował się kabaret „u Jędrusia”. Następnie na scenie amfiteatru wystąpili Damian Holecki oraz Grzegorz Poloczek, którzy z pewnością mieli swój niemały udział w niedzielnej frekwencji. Muzycy są bardzo lubiani na Śląsku, a w ślad za nimi podążają wierni fani. Sami mieszkańcy gminy, ciekawi występów znanych z telewizji TVS artystów, mieli możliwość obejrzenia na żywo swoich ulubieńców.

Podczas Majówki towarzyszyła nam telewizja TVS, która w ramach programu „Weekend z TVS” relacjonowała wydarzenia z Brennej oraz przedstawiała miejsca w naszej gminie, które warto odwiedzić. Ekipa telewizyjna w pierwszy dzień odwiedziła CKiS Dwór Kossaków, snycerską pracownię rzeźby sakralnej Pana Burkota oraz Chlebową Chatę, czyli atrakcje znajdujące się w Górkach Wielkich i Górkach Małych. W sobotę zaprezentowano przebudowaną Restaurację Beskid, Kozią Zagrodę, Hotel Kotarz oraz zapowiedziano imprezy, które odbędą się w Brennej w niedalekiej przyszłości. Niedzielny poranek rozpoczęto relacją z przełęczy Karkoszczonka, skąd wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium „na Górce” w Szczyrku. Południe ekipa TVSu odwiedziła Chatę Grabową oraz Ogród Bajek. Ważnym punktem Weekendu z TVS było wystąpienie Wójta Gminy Brenna, który przedstawił plany inwestycyjne gminy na najbliższy czas.

Źródło: www.brenna.org.pl

Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

 
5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

 
Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »

25 lat „Kotarzan”

25 lat „Kotarzan”

2017-10-23

W październiku Rodzinna Grupa Pieśni i Tańca „Kotarzanie” świętowała 25-lecie swojego istnienia. Ktoś może powiedzieć, że to niewiele, bo są zespoły, które mają staż znacznie dłuższy - 50, 70 lat. Jednak przez ćwierć wieku można zrobić naprawdę wiele. To aż 25 lat wkładu zespołu w zachowanie dziedzictwa kulturowego Brennej i Górek, poprzez prezentację śpiewów, tańców, strojów oraz scenek rodzajowych naszego rodzaju. czytaj więcej »

 
Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

Władze PZKol z wizytą w UG Brenna

2017-10-16

Środowisko kolarskie jest kolejnym, które dostrzegło ogromny potencjał Gminy Brenna, stąd wizyta przedstawicieli Polskiego Związku Kolarskiego na czele z prezesem Dariuszem Banaszkiem, a także byłych zasłużonych kolarzy szosowych m.in. Ryszarda Szurkowskiego w Urzędzie Gminy w Brennej. czytaj więcej »

Nagrody dla nauczycieli

Nagrody dla nauczycieli

2017-10-14

Niebawem przypada Święto Edukacji Narodowej nazywane również Dniem Nauczyciela. W związku z jego obchodami jak co roku podczas sesji Rady Gminy wręczone zostały Nagrody Wójta dla przedstawicieli grona pedagogicznego naszej gminy. czytaj więcej »

 
Pumptrack dla każdego!

Pumptrack dla każdego!

2017-09-12

Uwieńczeniem realizacji transgranicznego projektu unijnego, było uroczyste spotkanie w dniu 6 września 2017 r. mieszkańców pogranicza z Polski i Czech na nowopowstałym torze pumptrack w Brennej przy ulicy Góreckiej 224. czytaj więcej »

2. Bieg na Bucze

2. Bieg na Bucze

2017-09-12

W drugi weekend września odbyła się kolejna edycja Biegu na Bucze. W czasie tegorocznej imprezy odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży, w których wystartowało ponad 70 osób. Rywalizacje młodych adeptów biegania odbyły się przed południem, dlatego wszyscy, z uczestnikami biegu głównego na czele, mogli kibicować młodym biegaczom. czytaj więcej »

 
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

2017-09-04

1 września 2017 w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Górkach Małych miała miejsce inauguracja roku szkolnego oraz otwarcie nowego obiektu przedszkola, związanego z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. czytaj więcej »

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

XXVIII Dożynki Ekumeniczne

2017-08-30

27 sierpnia 2017 r., w gminie Brenna odbyły się "XXVIII Dożynki Ekumeniczne". W tradycyjnym korowodzie uczestniczyło ponad 60 rolników i przedsiębiorców. Gazdami byli Państwo Karina i Zdzisław Zbijowscy z Górek Wielkich. czytaj więcej »