jesteś: AktualnościPowiększ tekst: A

Tak spędzaliśmy majówkę!

Dodano: 2015-05-06

Tak spędzaliśmy majówkę!

Mimo niekorzystnych prognoz pogodowych majówkę w Brennej można zaliczyć do udanych. Trzydniowy cykl imprez muzycznych rozpoczął się w piątkowe popołudnie góralskim graniem, które przyciągnęło przed scenę sympatyków regionalnego brzmienia wydobywającego się z instrumentów takich jak chociażby skrzypce, kontrabas czy gajdy, które w połączeniu ze sobą tworzą piękną góralską muzykę. Popis muzyczny dała kapela Sarpacka oraz Maliniorze, zaś wcześniej swoje umiejętności zaprezentował Dziecięcy Zespół Regionalny „Mała Brenna”

W sobotę mogliśmy się wsłuchać w czeskie rytmy, które przybliżył nam zespół Malá Černá Hudba. Goście z Karviny zabawiali publiczność i co było zresztą widać, niejednemu przypadli do gustu. Występ Czechów był na pewno bardzo ciekawym urozmaiceniem muzycznym dla mieszkańców i turystów, którzy niecodziennie mają możliwość wsłuchania się w twórczość artystyczną naszych południowych sąsiadów.

Ostatni, najbardziej pogodny dzień majówki, ściągnął do Brennej tłumy. Przed publicznością na początek zaprezentował się kabaret „u Jędrusia”. Następnie na scenie amfiteatru wystąpili Damian Holecki oraz Grzegorz Poloczek, którzy z pewnością mieli swój niemały udział w niedzielnej frekwencji. Muzycy są bardzo lubiani na Śląsku, a w ślad za nimi podążają wierni fani. Sami mieszkańcy gminy, ciekawi występów znanych z telewizji TVS artystów, mieli możliwość obejrzenia na żywo swoich ulubieńców.

Podczas Majówki towarzyszyła nam telewizja TVS, która w ramach programu „Weekend z TVS” relacjonowała wydarzenia z Brennej oraz przedstawiała miejsca w naszej gminie, które warto odwiedzić. Ekipa telewizyjna w pierwszy dzień odwiedziła CKiS Dwór Kossaków, snycerską pracownię rzeźby sakralnej Pana Burkota oraz Chlebową Chatę, czyli atrakcje znajdujące się w Górkach Wielkich i Górkach Małych. W sobotę zaprezentowano przebudowaną Restaurację Beskid, Kozią Zagrodę, Hotel Kotarz oraz zapowiedziano imprezy, które odbędą się w Brennej w niedalekiej przyszłości. Niedzielny poranek rozpoczęto relacją z przełęczy Karkoszczonka, skąd wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium „na Górce” w Szczyrku. Południe ekipa TVSu odwiedziła Chatę Grabową oraz Ogród Bajek. Ważnym punktem Weekendu z TVS było wystąpienie Wójta Gminy Brenna, który przedstawił plany inwestycyjne gminy na najbliższy czas.

Źródło: www.brenna.org.pl

Pobierz artykuł w formacie  
Udostępnij  
Drukuj artykuł  
 
Pozostałe informacje:
Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

2018-03-31

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wielu radosnych chwil przepełnionych miłością i wzajemną życzliwością. Niech tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego wzmocni wiarę, rozproszy niepokoje, przywróci nadzieję. Zdrowych, pogodnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch czytaj więcej »

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

Austria? Włochy? Może Beskidy :)

2018-03-13

Ciekawy artykuł dotyczący naszego regionu można przeczytać na portalu Samorządowym. Link w artykule. czytaj więcej »

 
XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

2018-03-12

W dniu 11 marca 2018 r. w Brennej na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”, przy sprzyjającej aurze i w bardzo miłej atmosferze, odbyły się XX Zimowe Igrzyska Abstynentów Brenna 2018. czytaj więcej »

Młodzież zapobiega pożarom

Młodzież zapobiega pożarom

2018-03-02

2 marca w sali sesyjnej w Urzędzie Gminy Brenna odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. czytaj więcej »

 
Zimowy krajobraz na papierze

Zimowy krajobraz na papierze

2018-02-28

W środę 28 lutego 2018 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Brenna odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Zimowy krajobraz”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Brennej. czytaj więcej »

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

Rozwój gminy Brenna - rozmowa wideo

2018-02-26

Spotkanie z dziennikarką PORTALU SAMORZĄDOWEGO, Katarzyną Domagała-Szymonek. czytaj więcej »

 
GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

GIEŁDY PARTNERSTW Euroregionu Śląsk Cieszyński

2018-02-22

W dniu 19.02.2018r. na sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej odbyła się „Giełda Partnerstw” w ramach projektu „Brenna Písečná – wspólny start”. czytaj więcej »

O budżecie gminy Brenna

O budżecie gminy Brenna

2018-02-05

Wywiad dla portalu www.ox.pl czytaj więcej »

 
Życzenia Swiąteczne

Życzenia Swiąteczne

2017-12-24

Obejrzyj Życzenia Świateczne czytaj więcej »

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce ponownie ze Złotą Kozicą!

2017-11-28

5. Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce po raz drugi z rzędu Najlepszym Biegiem Górskim w Stylu Anglosaskim w Polsce oraz trzecim w klasyfikacji generalnej! czytaj więcej »

 
Wręczono Srebrne Cieszynianki

Wręczono Srebrne Cieszynianki

2017-11-15

Decyzją Rady Gminy Brenna tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki otrzymała mieszkanka Brennej Krystyna Żyłka. czytaj więcej »

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

2017-11-13

11 Listopada obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten dzień przypomina nam o trudnych 123 latach, w czasie których nasza ojczyzna znajdowała się pod zaborami, wspominamy Tych, którzy w walce o wolną Polskę oddali swoje życie. czytaj więcej »